Türk Hava Yolları, Türk Telekom gibi önemli hisseler portföye dahil edildi! | Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Önerileri – (13-17.07.2020)

hisse önerileri

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden hedef fiyat/hedef fiyat aralığına ulaşan ve hatta geçen pay senetleri AEFES ve PETKM olmuştur. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi %9.0 yükseliş ile AEFES olurken AEFES’i %7,5 yükseliş ile PETKM takip etti.  3 Temmuz- 10 Temmuz kapanış fiyatlarına göre ise AEFES %4,1 yükseliş ile en yüksek performansı göstermiştir. Tüm pay senetleri zarar durdur seviyelerine yaklaşmadan haftayı tamamlamışlardır.

Geçen hafta XU100’de %0,81 düşüş oluşurken, model portföyün ortalama getirisi %-1,63 olmuştur. Yeni haftada AEFES’i model portföyde tutmaya devam ediyoruz. GARAN, AKBNK, PETKM ve KORDS pay senetlerini model portföyümüzden çıkarırken ARCLK, EREGL, TTKOM ve THYAO hisselerini ise portföyümüze ekliyoruz.

AEFES, ARCLK, EREGL, TTKOM, THYAO, GARAN, AKBNK, AEFES, PETKM, KORDS

image

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.