Türk Borsasından Kripto para düzenlemeleri hakkında açıklama geldi! Türk yatırımcılar ne yapacak?

bitcoin btc
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para işlemlerini düzenlemek için atılan resmi adımın ardından borsalardan açıklama geldi.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsası Mart, planlanan düzenlemeleri destekleyeceğini duyurdu.

Kripto para alım satım platformu yetkilisi yaptığı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 1 Mart’ta paylaşılan kripto para birimleri ile ilgili açıklamaya yorum yaptı.

Maliye Bakanlığından “endişeli” bir açıklama geldi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, “Dünya çapındaki kripto para birimleriyle ilgili endişeleri de paylaşıyoruz” ifadesini kullandı.

Çalışmaların Maliye Bakanlığı, BDDK, SPK ve ilgili kurumlarla işbirliği içinde yürütüldüğü belirtildi.

Konuyla ilgili yorum yapan borsa yetkilisi, “bakanlığın yaptığı açıklamayı olumlu bulduklarını” belirterek, şunları vurguladı:

“[…] İstanbul Finans Merkezi’nin stratejisinin dijitalleşmesi ve Türkiye ekonomisine değer katması, kripto sektörü düzenlemelerinde para kazanılmasına olanak tanıyacak, Türkiye’nin bu sektörde önemli bir oyuncu olmasını sağlayacak. Bu yönde yapılan çalışmaları takdir ediyor ve destekliyoruz. ”

Yöneticilerin SPK’dan geçişi ile mevzuata hazırlık başladı

Yapılan açıklamaların ardından Türkiye’deki borsaların bu açıklamaya nasıl bir yorum yapacağı çok merak ediliyordu. Çünkü birçok Twitter analiz yorumcusu bu durum hakkında endişelerini belirtmişti.

Türkiye’de oldukça fazla kripto para yatırımcısının olduğu biliniyor. Bu yüzden borsalardan Maliye Bakanlığı’nın açıklamasına nasıl tepki vereceği merak konusuydu.

Türk borsalarından ilk açıklama btcTurk borsasından geldi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,033.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!