Salı, Ocak 19, 2021

TTKOM, KRDMD, TUPRS, TAVHL, GARAN Hisse Önerileri ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında güçlü seyretti ve 1,355 seviyesine yükselse de 1,350 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 36.9 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 56 hisse değer kazandı, 41 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde Dolar/TL ise 7.83 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay bir seyir izleniyor.

ABD’de hisse endeksleri dün rekor seviyeleri yinelese de kapanış kar satışlarıyla daha düşük seviyede gerçekleşti. Özellikle büyük teknoloji şirketlerindeki satış dikkat çekti. Halen mali teşvik paketi görüşmelerinde bir sonuca varılamazken, iki tarafın desteklediği paket tutarı birbirine oldukça yaklaştı. Son olarak Hazine Bakanı Mnuchin 916 milyar dolarlık teklif sundu, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato’nun Demokrat lideri Chuck Schumer ise 908 milyar dolar büyüklüğünde iki partinin kabul ettiği bir yardım paketinin yeni görüşmelerin temelini oluşturması gerektiğini belirtiyor. Bu aşamada 1 haftaya kadar bir sonuç çıkma ihtimali yüksek görülüyor. Öte yandan aşı gelişmeleri yakından takip ediliyor. Son olarak Kanada’da Pfizer aşısına onay verildi. Buna bağlı olarak da fiyatlamalar yeniden iyimserliğe döndü diyebiliriz. ABD’de bu hafta onaylanma bekleniyor. Bu gelişmelerle Dolar endeksi 91 seviyelerinde tutunmaya çalışırken, ons altında yeniden 1,840 seviyesine gelindi. İçeride ise genel olarak iyimserlik sürüyor. Dün AB liderler zirvesine yönelik ortaya çıkan taslak metinde ilişkileri zedeleyici ifadeler bulunsa da henüz piyasaları rahatsız edecek bir görüntü oluşmadı. Bugün ABD’de enflasyon ve Avrupa’da ECB faiz kararı/açıklamaları takip edilecek. Özellikle ECB’den varlık alım programını artırması ve/veya süresini uzatması bekleniyor. Bu karar ile beraber Euro’da zayıflık görülebilir, ancak ABD mali teşvik paketi gündemde kaldıkça kalıcı olmasını beklemiyoruz.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizin geçilmiş olması pozitif ancak ivme kaybı beklenebilir. Bu aşamada 1,330 destek ve kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir. 1,375 ise diğer direnç seviyesidir. Sektörel olarak bankacılık, petrokimya ve havacılık sektörleri ön planda kalabilir. Telekomünikasyon ve demir çelik sektörlerinde ise gerilemeleri alım fırsatı olarak değerlendiriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizin geçilmiş olması pozitif ancak ivme kaybı beklenebilir. Bu aşamada 1,330 destek ve kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir. 1,375 ise diğer direnç seviyesidir.
 Sektörel olarak bankacılık, petrokimya ve havacılık sektörleri ön planda kalabilir. Telekomünikasyon ve demir çelik sektörlerinde ise gerilemeleri alım fırsatı olarak değerlendiriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratın güne pozitif seyir ile başlamasını bekliyoruz. Gün içinde yukarı yönlü hareketlerde 1.510 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.510 aşıldığı takdirde 1.520 ve 1.535 seviyeleri direnç olarak takip edilmelidir.
 Olası satışlarda ise 1.493 ilk destek iken, 1.480 ve 1.470 diğer destek seviyeleri olarak izlenmelidir.

TTKOM, KRDMD, TUPRS, TAVHL, GARAN

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (10.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.96
THYAO.IS₺13.59
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.38
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.52