Salı, Ocak 26, 2021

Tron 2020 niTROn Summit’i Yakın Zamanda Hayatını Kaybeden Basketbol Yıldızı Kobe Bryant Anısına Adayacak

Tron Foundation, 2020 niTROn Summit organizasyonunu pazar günü bir helikopter kazasında hayatını kaybeden ABD ’li emekli NBA süper yıldızı Kobe Bryant ‘a adayacak.

Tron’un etkinliklerine katıldığı bilinen ve “Tron Ailesi’nin bir üyesi” olan 41 yaşındaki Bryant, 13 yaşındaki kızıyla birlikte Los Angeles yakınlarında 26 Ocak tarihinde yaşanan bir helikopter kazasında hayata gözlerini yumdu.

Trajik haberlerin ardından Tron Vakfı, 29 Şubat – 1 Mart tarihleri ​​arasında Seul’de yapılacak ve Tron’un ev sahipliğinde gerçekleşecek niTROn Summit’in Bryant için düzenleneceğini duyurdu.

Kobe Bryant
Kobe Bryant

Kobe Bryant bir önceki etkinlikte blockchain’in geleceğini tartışmıştı 

Haberi 26 Ocak’ta gönderdiği tweet ile açıklayan Tron; Ocak 2019’da San Francisco’da düzenlenen bir önceki niTROn etkinliğinde Tron kurucusu ve CEO Justin Sun ile vefat eden basketbol efsanesinin fotoğrafını mesajına ekledi.

Ayrı bir tweet’te Sun, başsağlığı dilerken, önceki etkinlikte Bryant ile tanışmanın hayatında yaşadığı en büyük onur olduğunu belirtti:

“Kobe, niTROn 2019’da seninle tanışmış olmak harikaydı. Hayatımın en büyük onur ve ayrıcalıklarından biriydin. Sonsuza dek bizi blockchain’in geleceğini tartışırken hatırlayacağım. NiTROn 2020 sırasında kendisi anısına saygı duruşu düzenleyeceğiz. Huzur içinde uyu…”

Kripto topluluğu tefe koydu 

Sosyal medyada “hype” olarak karşılanan bu proje için “duyuru için duyuru duyurmak” ifadesi kullanıldı. Sun; çevrim içi kripto topluluğu tarafından etkinliğini tanıtmak için Bryant’ın adını kullandığı için eleştirildi.

Twitter’daki bazı kripto yorumcuları, Tron Vakfı ve Sun’ın trajik kaybı reklam malzemesi olarak kullanılmasına öfkelendiler ve onları birinin ölümünü kullanmakla suçladılar:

“@Justinsuntron yine kendi kazanımları için [birinin] ölümünü kullanıyor.”

Diğer kullanıcılar ise, Tron topluluğu adına bu hamlenin dürüst bir saygı ve taziye jesti olarak gördüklerini savundular. Bir kişi şu şekilde tweet attı: “Bence olumsuz yorumcular hasta. @justinsuntron #KobeBryant’a büyük saygı gösteriyor.”

Basketbol şampiyonu süper yıldız 2019’da Tron konferansına “genç liderlere ve girişimcilere ilham vermek adına düşüncelerini ve yaşam deneyimlerini paylaşmak” için özel bir konuk olarak davet edilmişti.

Eski BitTorrent Çalışanlarından, Tron CEO’su Justin Sun’a 15 Milyon Dolarlık Taciz Davası!

2018’de Tron tarafından satın alınan P2P torrent istemcisi BitTorrent şirketinde ki iki eski çalışan; iş ihlali ve taciz iddiası nedeniyle Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun’a dava açtı.

28 Ekim’de Kaliforniya’da sunulan mahkeme belgelerinde; 28 yaşındaki davacı Lukasz Juraszek ve 50 yaşındaki Richard Hall’un; Tron Vakfı’nın yasal işletme kuruluşu olan Rainberry, Sun ve baş mühendis Cong Li’ye 15 milyon dolarlık tazminat davası açıldığı ortaya çıktı.

İlgili şikayette hatalı fesih, ırk ayrımcılık, düşmanca çalışma ortamı; sahtekarlık, misilleme, taciz ve haksız iş uygulamaları da dahil olmak üzere pek çok iidia yer aldı.

Hall’un BitTorrent ve Tron Vakfı bünyesindeki ürün direktörlüğü görevi, Haziran 2019’a kadar yedi ay sürmüştü. Juraszek aynı yılın şubat ve ağustos ayları arasında yazılım mühendisi olarak çalışmıştı..

Haberin Devamı İçin BURAYA Tıklayın.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34