Pazar, Şubat 28, 2021

Tron DeFi Hackathon’u Duyurdu!

Herkese açık blockchain ağı TRON, yeni bir küresel geliştirici hackathonunun ayrıntılarını yayınladı.

TRON, geçen yıldan bu yana defi paketini genişletmekle meşgul. TRON tabanlı defi protokolleri şu anda Ethereum’dakilerden daha fazla. Buna rağmen, şirket 120 milyon dolarlık DeFi Girişimci İttifak Destek Programının bir parçası olan hackathon ile, geliştirme çabalarını teşvik edecek ve yeni bir protokol dalgasını başlatıcak.

Hacking DeFi

10 milyon dolarlık hackathon, TRON’un kuruluşunun beşinci yıldönümüne denk geliyor. Bu durum ağın defi alanına artan ilgisini yansıtıyor. Böyle bir ilginin anlaşılması tabi ki zor değil. Çünkü bir yıl önce, defi pazarı kilitli toplam değerde (TVL) 1 milyar doları aşarak büyük bir kilometre taşını kutluyordu. Bu rakam şu anda neredeyse 40 milyar dolar. TRON ise pastanın daha büyük bir kısmını kapmaya hevesli.

Büyük Yolculuk hackathon’u ileri görüşlü blockchain geliştiricileri, girişimciler, tasarımcılar ve ürün yöneticilerine yönelik. Ayrıca hackathon değerlendirme paneli, kredi verme, ödeme, DEX’ler ve protokol arayüzleri gibi giriş kategorileri ile uzman geliştiriciler ve kilit fikir liderlerinden oluşacak.

Altyapı, veri analizi ve görselleştirme, stabilcoin verilmesi, sigorta, NFT’ler, madencilik ve BitTorrent Dosya Sistemi (BTFS) ile ilgili projeler de dikkate alınacak ve ilgilenen geliştiriciler 21 Şubat’a kadar kaydolmaya davet edilecek. Perde 28 Şubat’ta hackathon’da 1-7 Mart için planlanan canlı giriş akışıyla birlikte kapanacak.

Mayıs ayında, halk üyeleri TRX ve SUN tokenlerini kullanarak en sevdikleri projeye oy verme fırsatı bulacaklar. Herhangi bir takımın kazanabileceği maksimum puan sayısı 100, ancak 80 eşiğine ulaşan takımlar TRON patronu Justin Sun tarafından sağlanan 50.000 $ ‘lık teşvik ödülüne hak kazanacak.

Hackathon’un bir koşulu olarak, geliştiriciler tarafından kullanılan kaynak kod GitHub’da yayınlanacak ve savaş sandığından pay alan projeler de JustSwap ve PoloniDEX gibi TRON destekli DEX’lerde hızlı izleme gibi ek destekten yararlanabilecek.

TRON DeFi imparatorluğu genişliyor

TRON patronu Justin Sun’a göre ; işler defi paketinde JustLend, JustSwap ve JustStable arasında kilitlenmiş 1,3 milyar doların üzerinde değer ile halihazırda yükselişte. TRC20 Tether’in (USDT) ağ üzerindeki dolaşımı da 12,4 milyar doları aştı.

10 milyon dolarlık savaş sandığının yanı sıra, geliştiricilerin TRON üzerinde DeFi konusunda heyecanlanacakları çok şey var. Yarışmaya katılanlar, JustSwap ve TronGrid gibi mevcut protokolleri kullanırken yeni kullanım durumlarına öncülük etmeye teşvik ediliyor; 1 milyon dolarlık ödül, beş Birincilik Ödülü kazananlar arasında, diğer 1 milyon dolarlık ödül ise 10 kazanan arasında paylaştırılıyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98