bitcoin balinaları btc toplamaya bşaladı

Tövbeli Bitcoin Balinası tekrar sahada!

Bitcoin (BTC) para birimine büyük miktarda para yatırım yapan ve pazar görüşlerini sosyal medya aracılığıyla paylaşan Joe007, Mayıs ayında büyük bir kayıp yaşadıktan sonra sanal kanallara veda etti.

Reklam
binance

28 Haziran itibarıyla, resmi hesabındaki tweete yanıt veren Joe007, sosyal medyada yeniden yorum yapmaya başlayacağını duyurdu!

Reklam

Ticari kararlarının etkilendiğini belirtmiş

Twitter’da Mayıs ayında yaptığı açıklamada, 32 binden fazla takipçisi olan Bitcoin balinası Joe007, sosyal medyadaki yorumların ticari kararlarını etkilediğini söyleyip hoşçakal demişti.

Twitter’da paylaştığı yorumlarda ticari rakiplerine de avantaj sağlıyordu. Dedi ki;:

“Ticaret, tehlikeli, düşmanca, yüksek bahisli bir bilgi oyunudur. Alanının en iyisine karşı oynanır ve en küçük avantaja bile ihtiyaç duyulur. Ticari başarılarınızı ve fikirlerinizi kamuoyuna bildirmeniz rakiplerinize çok avantaj  sağlar.”

Tüm bu düşüncelere rağmen, bırakma fikrinden vazgeçen Joe, 28 Haziran’da kendi tweet’ini yanıtladı. Yanıtladığı Tweet’i ile resmen Twitter’a geri döndüğünü, “Boş ver, biraz eğlenelim” diyerek açıkladı.

J0e, popüler fiyat modellerine karşı

Bitfinex işlem tablosunda ilk sırada yer almayı başaran trader, 50 gün sonra piyasaya geri döndü. Birincisi, stok akış modeli (S2F) destekçilerini ve Fed’in para basımı konusunu olması gerektiği gibi yorumlamayanları hedef aldı.

Medium üzerinden paylaşılan bir analize atıfta bulunan balina, “kanı bozuk kripto kumarbazları ve S2F modeline sıkı sıkıya bağlı fanatikler” olarak nitelendirdiği kesime seslendi. Bitcoin’in 2021 yılına kadar 100.000 dolara ve daha sonra bir milyon dolara doğru hareket edeceğini öngören stok akışı modelinin yanlış olacağını öne sürdü.

ABD merkez bankası hakkında paylaşılan “Fed goes brrr” memeleri hakkında konuşan balina, Fed’in para politikalarının Bitcoin’in fiyatını artırmayacağını iddia etti.  Fed’in bastığı paraları insanların düşündüğü şekilde piyasaya sürmediğini belirten Conner Brrrrown isimli Twitter kullanıcısının tweetini retweet ederek belirtti.

Kripto yatırımcılarına saf olduğunu söyledi

26 Mayıs’taki bir röportajda, Bitcoin balinası Joe007’nin kripto yatırımcılarının hızlı bir şekilde aldattığını ve yapılan her iddiaya koştuklarını, yanlış hamle yaptıklarını söylemişti.

Piyasa Nisan’ın sonunda genellikle elverişli olsa da, Joe007 şaşırtıcı bir şekilde Bitcoin yarıya indirme sürecinin zaten fiyatlandırıldığını ima etmişti. Bunun kripto para birimini ani bir düşüşe karşı savunmasız bırakabileceğini savundu. Bitcoin yarılanma işleminden iki hafta önce “yarı fiyatlandırma zaten yapılıyor” diyen Joe007, şu anda büyük miktarda Bitcoin için kısa bir pozisyon açmıştı. Trader’ın 11,3 milyon dolar değerinde BTC sattığı Bitfinex sitesinde listelenmişti.

Joe007, kısa bir pozisyon açarak bir incir torbasını berbat ettiğini, orta vadeli bir yatırım aradığını ancak henüz emin olmadığını söyledi. Söz konusu dönemde alınan kısa vadeli kararlar nedeniyle büyük miktarda zarar gören balina, bir süre Twitter’dan ayrıldı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.