Pazartesi, Kasım 30, 2020

TomoChain, Vietnam hükümeti ile el sıkıştı !

Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakanlığı, öğrenci kayıtlarını blok zincirinde saklamak için Singapur merkezli akıllı sözleşme platformu TomoChain ile bir anlaşma imzaladı.

TomoChain tarafından bugün yapılan açıklamaya göre Vietnam’daki lise ve yüksek öğrenim öğrencilerinin aldıkları tüm diploma ve sertifikalar, anlaşmaya göre TomoChain blockchain’e yüklenerek şeffaf ve değişmez hale getirilecek. Açıklamada, yeterliliklerin şu anda eğitim ve öğretim kurumları tarafından yönetildiği ve bunun işe alımlarda doğrulama süreçlerinin uzamasına neden olduğu kaydedildi.

Vietnam Eğitim ve Öğretim Bakan Yardımcısı Nguyen Van Phuc, konuyla ilgili yaptığı açıklamada diploma ve sertifika yönetiminin teknoloji ile çözülmesi gereken bir konu olduğunu vurguladı.

Vietnam’ın ulusal blok zinciri girişimi şüphesiz önemli bir kilometre taşı olacak. Şimdiye kadar birçok ülke ve eğitim kurumu, öğrenci kayıtlarını blok zincirinde saklamak için çeşitli girişimlerde bulundu. 2017’de Malta’da böyle bir deney gerçekleşti ve aynı yıl Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) de pilot programın bir parçası olarak blockchain üzerine 100 diploma verdi.

Vietnam hükümeti ve TomoChain işbirliğinde ilk etapta yaklaşık 1,5 milyon diplomanın blok zincirine işleneceği belirtiliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,212.55dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.48
  THYAO.IS₺11.48
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.85
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.53