Pazar, Ocak 24, 2021

TomoChain, kurumsal uygulamaları barındırmak için Zorro yükseltmesine hazırlanıyor

TomoChain, 22 Ocak’ta “Zorro” ağ yükseltmesini etkinleştirecek. Amaç, TomoChain’in yeteneklerini artırmak ve ağı kurumsal uygulamaları barındırmaya uygun hale getirmek.

Aralık 2018’de ana ağını başlatan Singapur merkezli bir blok zinciri protokolü olan TomoChain, bugün “Zorro” ağ yükseltmesi hakkında yeni ayrıntılar açıkladı. Yükseltme 30.915.660 blokta etkinleştirilecek ve 22 Ocak’ta gerçekleşmesi bekleniyor. Zorro’nun amacı, yükseltilmiş bir EVM ile Proof of Stake blok zincirini iyileştirmektir.

TomoChain kurucusu ve CEO’su Long Vuong’a göre, Zorro’nun uygulanması “devam eden gelişimde önemli bir kilometre taşı”. Zorro, topluluğa yeni özellikler ve işlevler sunacak. TomoChain’in CBDO’su Kyn Chaturvedi, CNF ile paylaşılan bir basın açıklamasında şunları söyledi:

Bu yükseltme TomoChain’in yeteneklerini artıracak ve ağı, geniş ölçekte çalışabilen kurumsal uygulamaları barındırmaya uygun hale getirecek. Geliştiricilerin EVM’sini yükselterek TomoChain’i geliştirmesini kolaylaştırmak, bu hedefi gerçekleştirmede hayati bir adımdır.

TomoChain ekosistemi üzerinde geniş kapsamlı etki

Ethereum Sanal Makinesinin yükseltilmesi, Solidity’nin en son sürümünü içerecek ve geliştiricilerin, TomoChain’in üzerine diğer EVM Zincirlerinden gelen kodu minimum özelleştirme ile entegre etmelerine olanak tanıyacak. Yükseltmenin ilk sonucu olarak, LuaSwap çok zincirli likidite protokolünün yakında TomoChain’de başlatılması bekleniyor.

Ayrıca Zorro’nun TomoChain’in TomoZ, TomoX ve TomoP’den oluşan 1. katman protokolü Trifecta’yı entegre etmek için teknik gereksinimleri karşılaması bekleniyor. Buna ek olarak Zorro, tüm merkezi olmayan borsalarda izinsiz sipariş defteri tabanlı DEX’lerin, neredeyse anlık işlemlerin ve paylaşılan bir likidite kitabının başlatılmasını sağlayan bir DEX protokolü olan TomoX için iptal ücretini ayarlayacak.

Tüm TOMO çiftleri için iptal ücreti 0,001 TOMO’ya düşürülecektir. TOMO dışı işlem çiftleri için, sipariş defterindeki değerden bağımsız olarak iptal ücreti alınmayacaktır.

Zorro etkinleştirildiğinde eski TomoChain sürümleri ağın geri kalanıyla uyumsuz olacağından, tüm ana düğümler ve tam düğüm operatörlerinden de yazılımlarını 22 Ocak’a kadar güncellemeleri istenecek. TOMO token sahiplerinin hiçbir şey yapmasına gerek yoktur.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39