Salı, Ocak 26, 2021

Tim Draper, Bitcoin’in 2022 Sonuna Kadar 250.000 Dolara Yükseleceğini Düşünüyor

Bitcoin, Ekim ayının en düşük seviyelerinden bu yana aşırı iyi bir ralli geçirdi ve bu makalenin yazımı itibariyle 11.000 $ ‘dan 28.300 $’ a çıktı. Tim Draper, BTC’nin önümüzdeki iki yıl içinde 250.000 $ ‘a ulaşabileceğini düşünüyor.

Bitcoin Buradan 10x Artabilir

Bitcoin, Ekim ayının en düşük seviyelerinden bu yana aşırı bir ralli geçirdi ve bu makalenin yazımı itibariyle 11.000 $ ‘dan 28.300 $’ a çıktı. BTC birkaç saat önce 28.600 $ ‘a yükseldi, ancak önümüzdeki günlerde Wall Street’in işbaşı yapmasıyla birlikte yükselmeye hazırlanıyor olabilir.

Uzun süredir bir girişim kapitalisti olan Tim Draper, BTC’nin uzun vadede büyümek için zemin hazırlığında olduğunu düşünüyor.

Kısa bir süre önce Twitter’da Bitcoin’in 2022’nin sonunda veya 2023’ün başlarında buradan on kez toparlanacağını düşündüğünü yazdı. Bu, Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde 250.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğü anlamına geliyor.

Draper uzun zamandır bu görüşü röportajlarda ve sosyal medya kanallarında dile getirdi. İlk Bitcoin alımını yıllar önce, Coin, İpek Yolu satışında yüzlercesine satarken yaptı.

Önde gelen kripto para birimi kendini bir ödeme ağı olarak kanıtladığından Bitcoin’in zamanla bu seviyeye yükseleceğini düşünüyor. Draper, Ölçeklendirme çözümünün önümüzdeki yıllarda Bitcoin’e geleneksel ödeme ağlarına göre bir avantaj sağlayacağını savunan Lightning Network’ün bir destekçisi.

Draper, Skype, Coinbase, Baidu, SpaceX, Tesla ve daha pek çok şirkete yatırım yapan önde gelen bir Silikon Vadisi girişim kapitalistidir. Net değerinin 1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

#Bitcoin 2022’nin sonu veya 2023’ün başlarında buradan 10X ARTACAK.

– Tim Draper (@TimDraper) 

Böyle Düşünen Tek Kişi Değil

Önümüzdeki piyasa döngüsünde Bitcoin’in 250.000 $ ve ötesine geçmesini bekleyen tek analist değil.

Guggenheim Investments’ın küresel CIO’su Scott Minerd, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kıtlığı ve altından pazar payı alma potansiyeli nedeniyle önümüzdeki yıllarda 400.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Guggenheim Investments, ABD merkezli önde gelen bir yatırım şirketidir. Firma milyarlarca dolar değerinde varlığı yönetiyor ve son iki ayda Bitcoin’e tahsisat yaptığını kamuoyuna açıkladı.

Minerd, Bloomberg röportajında ​​şunları söyledi:

“Temel çalışmamız, bitcoin’in yaklaşık 400.000 $ değerinde olması gerektiğini gösteriyor. GSYİH yüzdesi olarak altın gibi şeyler gibi kıtlık ve göreceli değerlemeye dayanmaktadır. “

Böylesine yüce bir tahmin yapan ilk Wall Street yöneticisi olsa da, şu anda kripto para biriminin diğer ana akım destekçileri var.

Örneğin, Wyoming için gelen ABD Senatörü Cynthia Lummis artık Bitcoin’in destekçisi. Fox ile yaptığı bir röportajda, ana önceliklerinden birinin, Kongre üyelerini BTC’nin bir yatırım olarak değerli olduğuna ikna etmek olduğunu düşündüğünü söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,818.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.70
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18