Thodex’in Firari Kurucusuna Haciz Şoku!

Thodex mağdurunun avukatı ve icra memurları, icra takibi için kaçak Özer'in Kocaeli'ndeki evine gitti ve icra işlemleri başlattı.

thodex dayi
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nisan ayında patlak veren yerli kripto para borsası skandalı ile sarsılmıştı. 20 Nisan’da “planlı bakım çalışması” gerekçesiyle faaliyetlerini durduran Thodex olayında yeni bir gelişme yaşandı ve kurucusu Faruk Fatih Özer kayıplara karıştı.

Yaklaşık 630 bin liralık zarara uğrayan Thodex mağduru, icra takibi başlatmak için İstanbul Anadolu 2. İcra Müdürlüğü’ne başvurdu. Mahkemenin haciz kararı vermesinin ardından, mağdurun avukatı ve icra memurları, icra takibi için kaçak Özer’in Kocaeli’ndeki evine gitti.

Ancak çilingir yardımıyla girilen ev, avukatın ifadelerine göre tamamen boşaltıldı:

Evde değerli bir şey bulamadık, ev tamamen boşaltıldı, biz böyle gördük. Şu anda icra müdürlüğü, Özer’in banka, araba, taşınır ve taşınmazlardaki tüm parasına haciz uyguluyor.

Avukat, icra takibine devam edeceklerini açıkladı.

Arnavutluk’a kaçtığı belirtilen Özer hakkında kırmızı bültenle arama emri çıkarıldı. Arnavut polisi, 27 Nisan’da Thodex’in kurucusunun kaldığı iddia edilen eve baskın yaptı, ancak Özer’i bulamadı.

Rekor İşlem!

2017 yılında kurulan Thodex’in son dönemde ulaştığı hacim ve portföy yapısına bakıldığında ise 17 Nisan Cumartesi günü oldukça dikkat çekici.

Verilere göre Thodex’te, 17 Nisan günü tamı tamına 1 milyar 334 milyon dolarlık işlem gerçekleştirilmiş. Bu rakam son 3 aylık dönemde Thodex’te bir günde gerçekleşen açık ara en yüksek rakam olarak kayıtlara geçmiş.

Thodex’te yaşanan bu skandalların, Merkez Bankası’nın geçen hafta yayınladığı yönetmeliğin hemen ardından patlak vermesi de ayrıca dikkat çekti. Kripto varlıkların ödemelerde kullanılmamasına yönelik düzenleme çalışmasını tamamlayan Merkez Bankası, kripto para piyasalarındaki kullanıcılara yönelik olarak uyarılarda bulunmuştu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,271.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!