Thodex Vurgunu Şüphelileri Hapse Girdi!

Coinotag şablon
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yetkililer kayıp Thodex kripto borsası CEO’sunun kardeşlerini yakaladı. Türk borsasının CEO’su Faruk Fatih Özer’in geçen hafta müşterilerine ait 2 milyar dolar gibi bir parayı alıp kaçtığını bildirmiştik.


Yetkililer vurgundan sonra soruşturma başlatmıştı ve ilerleme kaydetmeye devam ediliyor. Dün, yetkililer yargılanmak üzere altı şüpheliyi tutukladı.

Bildirilen habere göre şüpheliler arasında borsanın kıdemli çalışanlarının yanı sıra kayıp CEO’nun kardeşleri de yer alıyor. Olayla ilgili olarak 83’ün üzerinde kişi yerel makamlar tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerden bazıları, CEO’nun kardeşlerinden ikisinin dolandırıcılığın içinde olabileceğini ima etti.

Güven Özer ve Serap Özer’in Thodex’in operasyonlarında önemli roller oynadığını bildirildi. Güven’in iki yerel kripto borsasında yaklaşık 2,7 milyon dolar (22 milyon Türk lirası) sahibi olduğu bildirildi. Borsa kapanana kadar resmi olmayan aktif bir yöneticiydi.

Serap’ın ise Binance hesabında 14,6 milyon dolardan (120 milyon lira) fazla tuttuğu iddia ediliyor. Savunmasında, hesabın kendisine ait olmadığını söyleyen Serap’ın Thodex’teki mali faaliyetleri yönettiği bildiriliyor.

Daha önce CEO’nun yaklaşık 2 milyar dolar ile kaçtığı bildirilirken, İçişleri Bakanı Soylu, şirketin toplam portföyünün 108 milyon dolar olduğunu iddia etmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!