Thodex Kurucusundan Açıklama!

Thodex

Faruk Fatih Özer (Thodex) 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Thodex Kurucusu Faruk Fatih Özer, yaklaşık üç aydır sürdürülen ortaklık görüşmeleri sırasında şirket hesaplarında geçen hafta tespit edilen anormal dalgalanma nedeniyle platformun geçici olarak işleme kapatıldığını açıkladı.

Açıklama Thodex’in internet sayfası ve sosyal medya üzerinden geldi.

İddiaların asılsız olduğunu söyledi. | Haber için tıklayınız.

Thodex 20 Nisan’da altyapı çalışmaları dolayısıyla işlemleri 6 saat süreliğine durduğunu açıklamıştı. Devamında ise “yeni bir ortak geleceği” gerekçesiyle işlemlerin kapatılma süresinin uzayacağını ve bu sürecin 4-5 gün süreceğini duyurmuştu.

Bunların ardına savcılık soruşturma başlatmıştı. Emniyet ise Arnavutluk’a gittiğini tespit etmişti. Şirketin Twitter hesabından yazılı bir açıklama yapan Özer:

“Yaklaşık 3 aydır sürdürülen ortaklık görüşmeleri sırasında mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma olduğu geçen hafta itibarı ile tespit edilmiştir. Bunun sebep ve kaynaklarının tespiti için Thodex Platformu geçici süre ile işleme kapatılmıştır.” dedi.

Özer, şirketin yaptığı tespitlere göre 30.000 civarındaki kullanıcının hesapları netleştikten sonra ödemelerinin yapılacağını ifade etti.

Yatırımlar için 19 Nisan’da Türkiye’den ayrıldığını söyleyen Özer:

“22 Nisan 2021 günü kamuoyuna yansıyan ve yaklaşık 391.000 kişinin yaklaşık 2 milyar dolar zarara uğratılarak ortadan kaybolduğum iddiaları asılsızdır…İlk tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın sadece 30.000’e yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla, öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum.” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x