Theta Network Desteği Aşağı Yönlü Kırdı!

Düşen bir formasyon içerisinde işlem gören ve destekte tutunamayan THETA için kısa ve uzun vadeli destek dirençleri birlikte inceleyelim.
analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

THETA Günlük Grafik Yorumu

THETA-05.13-1

Sizler için bu yazımda, hem Web 3.0 hem metaverse sektörünün önde gelen projelerinden birisi olan THETA’nın analizini yapacağım. Düşen bir formasyonda işlem gördüğü halde destek seviyesinde tutunamayarak aşağı yönlü hareketine devam ettiğini görüyoruz.

Piyasadaki olumsuz koşullardan da kaynaklanan bu düşüşün ne zaman biteceği kestirilemiyor. Ancak düşüş sonlanmış ise bu bıraktığı tasfiye iğnesinin olduğu 1 dolarlık bölgeyi destek olarak kabul edebiliriz.

Ancak düşüş devam ederse 0,5 dolar bölgesindeki desteğine kadar gerileyebilir ve hatta tutunamazsa 0,2 doları destek olarak kabul etmek isteyebilir.

RSI bugün kaydedilen mum ile aşırı satım bölgesinden çıktı. Kısa bir süre de olsa yükselişin devam edeceğini düşünüyorum.

MACD göstergesi de alışıldığı gibi yine negatif bölgede yer almakta. Çizgilerin birbirini kesmesi durumunda yükselişin devam edeceği anlaşılabilir. Ancak piyasadaki karışıklıktan dolayı işleme girmeyi düşünmüyorum.

Günlük grafikte MA200’de trendin direnci ile neredeyse örtüşerek ilerliyor. Yükseliş senaryoları gerçekleşirse bu direnci kırmak oldukça zor olacak. Yine de kırılım gerçekleşirse büyük hareketler kaydedeceğini düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 1 0,5
Direnç Seviyeleri 2,6 4,4

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

THETA-05.13-2

Gördüğümüz gibi 1 dolardan tepki almayı başardı. İlk direncini de kırarak 1,64 dolardaki seviyeye ilerliyor. Yükselişin devamında 1,9 doları test etme ihtimali var.

Ancak düşüş senaryoları gerçekleşirse ilk olarak 1,3 dolardan tepki almak isteyecek. Tutunamaması durumunda da 1 dolara kadar gerileyeceğini düşünüyorum. Piyasada yeniden bir çöküş yaşanırsa da 0,47 dolara kadar da düşeceği fikrindeyim.

Destek Seviyeleri 1,3 1 0,47
Direnç Seviyeleri 1,64 1,9 2,2
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster