Çarşamba, Ocak 27, 2021

“Thanos” sayesinde ETC madenciliği ekran kartıyla devam edecek!

Ethereum Classic (ETC), 4GB RAM’e sahip grafik kartları için birkaç yıl daha verimli madencilik işlemleri sağlayacak olan Thanos adlı hard fork güncellemesini uygulamayı planlıyor.

28-29 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi beklenen 11.700.000 numaralı bloktan başlayacak güncelleme, Ethereum Classic madencilik algoritması Ethash üzerindeki parametreleri değiştirecek.

Ethash, Madencilik sürecinde DAG adı verilen önceden hesaplanmış bir veri kümesine sahiptir. Veri kümesi her 18 ayda yaklaşık 1 GB oranında büyüyor ve şu anda 4 GB düzeyine ulaşmaya çok yakın. Bu, Ethash madenciliği için kullanılan ASIC adlı birçok grafik kartı ve donanım için bir sorundur, Çünkü bu cihazlar artık RAM eksikliğinden dolayı Ethereum Classic madenciliği yapamayacaktır.

Thanos hard fork, DAG boyutunu yarıya indirmeyi ve 4GB cihazların üç yıl daha madencilik yapmasına izin vermeyi hedefliyor. Hard fork’un amacı, madencileri 4 GB’lık donanımla teşvik etmek ve daha yüksek bir hash oranı oluşturmaktır.

ETC para birimine yapılan %51 saldırılar nedeniyle, Topluluk hash oranını ve dolayısıyla ağın manipülasyon girişimlerine karşı direncini artırmaya çalışıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,996.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34