Perşembe, Ocak 21, 2021

Tezos uzun vadeli Fiyat Analizi

Feragatname: Aşağıdaki makalenin bulguları yazarın yegane görüşüdür ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

Tezos’un fiyatı, 12 saat içinde% 26’lık acımasız bir düşüşün ardından gergin görünüyordu. Yukarıda belirtilen düşüş, Bitcoin’in aynı zaman diliminde %12’lik düşüşünün bir sonucuydu. Altcoinlerin Bitcoin ile korelasyonu ağırlıklı olarak uzun süredir var olsa da, Son çeyrekte düşmüştü. Sonra tekrar, Yoğun Bitcoin düşüşleri Tezos gibi Altcoinleri aşağı çekmeye mahkumdur.

Bu düşüşten önce, XTZ açık bir birikim işaretleri gösteriyordu ve aynı zamanda büyük bir fiyat artışı kaydediyordu. Aslında, 21 Kasım’dan 25 Kasım’a kadar, XTZ %45 gibi muazzam bir artış gösterdi. Bu makale XTZ’ye uzun vadeli bir bakış açısıyla bakacak, Ancak buna başlamadan önce son birikim aşamasını inceleyelim.

Tezos 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

Tezos’un Ekim ayından bu yana fiyat hareketi, Richard Wyckoff tarafından geliştirilen birikim modeline tam olarak uyuyor. Fiyat bir bahar / test oluşturmadı, Ancak daha da yükselmeyi başardı [45%] yukarıda bahsedildiği gibi LPS’sinden.

Direnç çizgileri arasında duruyordu [now support], Listelerde daha aşağıya mı yoksa daha yükseğe mi tırmanacağına karar verir.

Fitillere bakıldığında, Fiyatın 2,4 ila 2,2 dolar arasında uygun destek bulmak için daha düşük olabileceği söylenebilir. Bitcoin düşüşe devam ederse, Piyasadaki XTZ ve diğer altcoinler de çökecektir.

Tezos 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

Tezos için bir günlük grafik tamamen farklı bir tablo gösterdi. Bu resim, bir günlük zaman diliminde oluşmakta olan modele mükemmel bir şekilde uyuyordu. Daha yüksek bir zaman diliminde, Bitcoin ile olan korelasyonuna ve son fiyat düşüşüne rağmen Tezos’ta yükseliş olabilir. Dolayısıyla, açıkçası, Böyle bir alımla ilgili riskler olacaktır.

Gerekçesi

Bu yükselişin nedeni, Tezos ve birçok altcoinin, Altcoin rallisinin planlarının bir parçası olmayan bir düşüş yaşamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle, Altcoinler, özellikle XTZ olmak üzere çarpışma öncesi yönlere doğru ilerlemeye devam edecek. Ek olarak, Bitcoin ile düşme riski yalnızca Bitcoin de düştüğünde ortaya çıkar.

Üstelik, fiyat, baskı sırasında zaten genişleyen takozun altındaydı. Bu nedenle, Kamanın dibinde bir sıçrama / Yeniden testten sonra fiyatın daha yüksek artmasını bekleyebiliriz.

Ek olarak, XTZ düşmeye devam etse bile, Altın cep bölgesinde stabilize olma ihtimali yüksek. [0.65 to 0.0618-Fibonacci extension].

Dolayısıyla, Bu uzun pozisyon 0,65-Fibonacci seviyesinde başlayacak.

Dikkat edilecek seviyeler

Giriş: 2,24 $
Zararı Durdur: 2,02 Dolar
Kâr Al: 2,7 $
Ödüllendirme Riski: 2.3

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,642.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19