Cuma, Mart 5, 2021

Tezos Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Kripto para piyasası, yol boyunca zirveler ve düşüşler oluşturuyor. Bitcoin’in değeri 42 bin dolardan düşerken bu eğilimi altcoin piyasaları da takip etti. Tezos’un değeri de bir dalga gibi hareket ediyor, anlık iniş çıkışlara tanık oluyor.

Kripto para biriminin yükselen fiyatına rağmen, kripto para yakın gelecekte bir düşüş görebilir ve madeni parayı short fırsatı açabilir. XTZ’nin fiyatı yazılırken 3,20 dolardı.

Tezos 4 saatlik grafik

Yukarıdaki Tezos çizelgesinde, fiyatı yükseliyordu ve görülebilen tüm direnişlere dayanıyordu. Değer 2,45 doların altına düştükten sonra fiyat döndü ve artan yükseliş ivmesiyle yükselmeye başladı.

Fiyat 3,11 $ ‘lık desteğin üzerinde konsolide oluyor ve tüccarlar pozisyonlarını kısaltmaya hazırlanıyor olabilir.

Muhakeme

50 hareketli ortalama, fiyat çubuklarının altında gezinirken bu artışı gösteriyordu. Bu arada piyasadaki oynaklık artmış ve Bollinger bantlarının ayrışmasına da yansımıştır. Oysa sinyal hattı fiyat çubuklarının altındaydı ve fiyatın yukarı doğru hareket ettiğini belirtti.

Göreceli Güç Endeksi, denge bölgesinden yükselen göstergenin değerini gösteriyordu. Dijital varlığın fiyatı desteğin üzerine çıktığından, fiyatın bir düşüşe şahit olma şansı var.

Müthiş Osilatör, momentumda bir düşüş olduğunu fark ediyor. Piyasada satış baskısı ortaya çıktıkça, ivme de düşerek trendin değişmesi için bir şans sunuyordu.

Dikkat etmeniz gereken önemli seviyeler

Giriş: 3,11 $
Stop-Loss: 3,27 $
Kar Al: 2,86 Dolar
Ödüllendirme Riski: 1.48

Sonuç

Tezos pazarı yatay hareket ediyor ve satış baskısı belki artıyor. Baskı arttıkça, görünür bir satış olabilir ve tüccarlar dijital varlığın düşen fiyatından faydalanabilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.12
  THYAO.IS₺14.61
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.22
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.27