Salı, Mart 2, 2021

Tezos Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Tezos’un fiyatı, grafiklerde 3 günlük uzun konsolidasyonundan kopmaya hazır görünüyordu. Bu kırılmanın önceki eğilim göz önüne alındığında yükseliş göstermesi bekleniyor. Aslında, Tezos için bu sezonda %10 ila %20’lik bir artış olasıdan daha fazla görünüyordu.

Piyasa değerine göre CMC’nin listelerinde 18. sırada yer alan Tezos, geçen hafta %32’lik bir artış ve son 24 saatte %5,4 artış kaydetti. Görünüşe göre, yakında daha fazla dalgalanma beklenebilir.

Tezos 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de XTZUSD

4 saatlik grafik, baskı zamanında simetrik bir üçgende konsolidasyon gösterdi. Ancak önceki eğilim, bu konsolidasyonun yükseliş eğilimine kısa vadeli bir duraklama olduğunu gösteriyor gibi görünüyordu. Devam edersek, XTZ için de benzer bir artış bekleyebiliriz. Teorik olarak, yükseliş flama hedefi, XTZ için %47 civarında olacak olan önceki trendin uzunluğuna eşittir.

Bu, XTZ’yi önceki ATH’si olan 4,5 dolara koyar. Bu nedenle, XTZ teorik açıdan son derece yükselişe geçti. Bununla birlikte, pragmatik bir bakış, bu dalgalanmanın birden çok ara hedefle adım ve aşamalarda gerçekleşeceğini gösteriyor. Zaten yükseliş senaryosuna daha fazla güvenilirlik katmak, fiyat ve OBV arasında oluşan yükseliş farklılığı oldu.

Ek olarak, RSI göstergesi aşırı alım bölgesinden sıfırlandıktan sonra kısa süre önce düştü. Bu sıfırlama, alıcıların fiyatı önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde konsolidasyon modelinden çıkarması için yeterli alan sağlar. Bir ihlalin ardından üst trend çizgisinin yeniden test edilmesi başarılı bir kırılma olarak sayılır.

Sonuç

Üç hedef varmış gibi görünüyordu – İlk hedef 3,80 dolar, bu da üçgenin ortasından %23 artış anlamına gelir. Bunu takiben, 4.11 dolar ve 4.50 dolarlık iki hedef daha vardı. ATH’nin yeniden testi, kopma noktasından itibaren %47’lik bir artış anlamına gelir.

2,75 doların altındaki bir kırılma, bu yükseliş senaryosunu geçersiz kılar ve yeni bir düşüş trendi başlatır. Muhtemel olmasa da, bir piyasa çökmesi durumunda bu mümkün olabilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19