Tezos uzun vadeli Fiyat Analizi: 15 Eylül

Feragatname: Aşağıdaki makalenin bulguları, yazarın yegane görüşü olduğu için yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.
coin yorum

Piyasanın kripto para birimlerinin çoğu, önceki haftanın iyileşme döneminden yararlanamadı. Tezos, bu kripto varlıklardan biriydi ve XTZ’nin hareketi 1-2 Eylül’deki anıtsal düşüşten sonra oldukça cansızdı. 2.56 dolarlık bir basın zamanı değerlemesine sahip olan 16. sıradaki Tezos, grafiklerde başka bir hafta düzeltmeye bakıyordu.

Tezos 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de XTZ / USD

1 günlük grafik incelendiğinde, kripto varlığın düşüş eğilimi gösterdiği açıkça tespit edildi. Söz konusu düşüşün ardından, iyileşme dönemi son derece küçük oldu. Grafiklerde önemli bir iyileşme olmamasının yanı sıra, XTZ’nin değerlemesi de flama trend çizgileri ile ilgiliydi. Aslında, yazı yazıldığı sırada, güneye doğru başka bir harekete çok yakındı.

Piyasa göstergelerine bakıldığında, Müthiş Osilatörün piyasada hala önemli bir yükseliş ivmesinin gelişmekte olduğunu öne sürdüğü görüldü. Bununla birlikte, RSI açıkça satış baskısı tarafındaydı. 200 Hareketli Ortalama’nın sunduğu genel direnç, Tezos için basın zamanı düşüş durumunu da sağlamlaştırdı.

Daha da büyük bir düşüş için durum

Kaynak: Trading View’de XTZ / USD

Şimdi, söz konusu koparma sonunda tüm yükseliş iddialarını reddederse ve ayılar hakim sorumluluğu üstlenirse, XTZ’nin 5 Temmuz öncesi değerine geri dönme olasılığı vardır. Fibonacci geri çekilmeleri, XTZ’nin sıkı bir şekilde 0.236 Fib altına yerleştirildiğinin ve düşüşün 0 Fib çizgisine kadar gerçekleşebileceğinin altını çiziyordu.

Bu durumda uzun vadeli bir kısa pozisyon elde edilebilir. Giriş seviyesini 2.67 $ ‘da tutarak, 6.57 Risk / Ödül Oranı için kar alma karı 2.21 $’ dan alınabilir. Kripto varlık bu aralığı son 24 saatte test ettiğinden, bir durdurma kaybı 42.74 olarak tutulmalıdır.

 

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.