Tezos Coin İnanılmaz Yükselişine Devam Ediyor: Top 10’da!

f176a6451fd186927d34dabc61886991
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Tezos

Tezos Coin (XTZ), inanması zor bir ivme ile yükselişine devam etmekte ve bu yazının kaleme alındığı şuan itibariyle en büyük 10 kripto para birimi arasına girmeyi başardı. Yüzde 12’lik bir yükselişe sahip. Geçtiğimiz hafta 1 milyar doların altında bir değere sahip olan XTZ, elde ettiği yükseliş ile 1 milyar doların üzerine çıkabildi.

Tezos Coin, Bitcoin SV’yi Yerinden Edebilir

XTZ bu ivmeyi kaybetmezse; önümüzdeki saatlerde Bitcoin SV‘yi (BSV) de yerinden edip en büyük dokuzuncu kripto para birimi bile olabilir. Tek bir gecede yüzde 14, bir haftada ise yüzde 36’dan fazla değer kazanan XTZ, günlük 130 milyon doların üzerinde hacim oluşturuyor.

Weiss Ratings tarafından açıklanan verilere göre; önümüzdeki aylarda birkaç akıllı kontrat platformunda konsolidasyon görülebilir ve bunun sebebi de Tezos coin gibi farklı projelerin öne çıkmaya başlaması.

Aslında XTZ’nin bu kadar büyük bir yükseliş elde etmesinin bir diğer önemli sebebi de staking. Coinbase’in başlattığı XTZ staking hizmeti önce Binance borsasına son olarak da Kraken’e sıçradı ve stabil bir gelir elde etmek isteyen XTZ yatırımcıları ellerindekini buraya yatırıyor olabilir.

XTZ projesindeki gecikme, fiyatı Olumsuz Etkilemişti

XTZ’nin başarısızlıklarından biri de, ayı piyasası boyunca mainnet lansmanında yaşanan gecikmeydi. Bu, XTZ’nin listelenmesindeki zorlanmasından dolayı piyasa fiyatını olumsuz etkiledi.

Tezos coin bu farkı kapatıyor gibi görünüyor. Kripto para, az sayıda borsada işlem gördüğü için benzersiz bir işlem profiline sahip. Hacimlerin çoğu Binance üzerinde yoğunlaşıyor, Kraken ve Coinbase de görülen ticarette katkı sağlıyor. Bu, XTZ’nin bu pazarlardaki uyumlu bir yükseliş faaliyetine dayanarak artmasını sağlayacaktır.

XTZ fiyatı da, Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinden oldukça bağımsız. Çünkü hacimlerin yüzde 27’si doğrudan ABD dolarına, yüzde 30’u ise Tether’e (USDT) karşılığı. Bu, kripto paranın piyasalara karşı davranmasını ve eşsiz likidite kaynaklarını keşfetmesini sağlıyor.

Balina faaliyeti ayrıca, Binance’in XTZ için yeni fiyat hareketlerinin arenası olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, şu an için yükselişi takip eden olası bir düşüş söz konusu gözükmüyor.

İçerik ticaret veya yatırım tavsiyesi için tasarlanmamıştır. Sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Lütfen herhangi bir kripto para birimine veya dijital varlığa satın almadan veya yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!