Pazar, Nisan 18, 2021

Tether, New York Başsavcılık Ofisi ile bir anlaşmaya vardı!

Bitfinex ve Tether, Tether aleyhine açılan davada New York Başsavcılık Ofisi ile bir anlaşmaya vardı. New York yetkilileri, Tether’i USDT’lerin yasal teminatını yanlış tanıtmakla suçluyor.

Anlaşma uyarınca, Bitfinex ve Tether’in New York eyaletine 18,5 milyon dolar para cezası ödemesi ve rezervlerini periyodik olarak beyan etmesi gerekiyor. Anlaşmanın şartları, Bitfinex ve Tether’in mevcut rezerv durumlarını, bütçelerini, iki şirket arasındaki tüm işlemleri beyan etmesini ve nakit ve nakit dışı rezervlerin bileşimi hakkında rapor vermesini gerektiriyor. Raporların önümüzdeki iki yıl boyunca her üç ayda bir sunulması gerekiyor.

Son olarak, anlaşma uyarınca Bitfinex ve Tether, New York eyaletindeki müşterilere hizmet vermeyi bırakacak.

New York Başsavcılık Ofisi, Tether’e, USDT’lerin bazen rezervler tarafından tam olarak desteklenmediği iddiasıyla dava açtı. Öte yandan, Bitfinex aynı zamanda eski bir ortağı olan Kripto Capital Corp’un başarısızlığından kaynaklanan 850 milyon dolarlık açığı kapatmak için Tether ile kredi hattı açmakla suçlanıyor. Tether’in açıklamaları ve yetkililerin onaylarına göre kredi limiti kapatıldı.

“Sözleşme şartları uyarınca hukuka aykırı bir şey yaptığımızı kabul etmiyoruz. Başsavcıya ödemeyi kabul ettiğimiz meblağ, bu konuyu geride bırakma ve işimize odaklanma isteğimizin temsilcisi olarak görülmelidir.”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21