Tether gibi Stabilcoinler Büyük Bir Krize Yol Açabilir! – Fed Başkanı Açıkladı!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Stabilcoin piyasası hızla büyümeye devam ediyor. Boston Fed başkanı Eric Rosengren önemli bir uyarı yaptı. Yaptığı açıklamalarda, Stabilcoinlerin stabil olmadığına ve bu konuyla ilgili endişelerine yer verdi. Özellikle gelecek günlerde yaşanacak bir krizin, önemli bir sebebi olarak Stabilcoinleri gösterdi.

Fed başkanının açıklamalarının devamında, Stabilcoinlerin düzenlenmeye başlanmasını salık verdi. Ayrıca düzenleme konusunda ne kadar geç kalınırsa, sabit paraların o kadar piyasaya hâkim olacağını söyledi. Sözünün devamında Tether (USDT) hakkında birkaç açıklamaya yer verdi. Tether’in çok riskli bir ana fon olduğunu söyledi.

Tether (USDT) Piyasalar İçin Risk Mi Oluşturuyor?

Fed başkanı açıklamalarında, Tether’in parabolik büyümesi ve kredi piyasalarını güçsüzleştirme ihtimali üzerinde duruyor. Ayrıca Tether’in, kripto para piyasalarında en çok kullanılan Stabilcoin olduğunu belirtiyor. Bununla beraber Tether’de bir çöküş olması durumunda, kripto paraların büyük yara alacağını belirtiyor.

Stabilcoinler, piyasalarda en çok kullanılan kripto para birimleri olmaya devam ediyor. Özellikle piyasada alım satımlarda kullanılmaları sayesinde, büyük hacimlere ulaşıyorlar. Stabilcoinler kripto para piyasasının, piyasa değerinin %20’lik büyük bir kısmını oluşturuyorlar. Fed başkanının endişesi ise, Stabilcoinlerin çökme ihtimali ve bunun sonucunda olabilecekler.

Stabilcoinler

Fed başkanı Tether’in özellikle üzerinde durmasının nedenini ise, USDT’nin büyük bir kesim tarafından alım satımlarda kullanılmasını gösteriyor. Ayrıca sarsılması durumunda kripto paraların büyük yara almasıyla beraber, bir krizin ortaya çıkabileceğini düşünüyor.

Kripto Para Piyasası Tether gibi Stabilcoinler Tarafından mı Yönetiliyor?

Stabilcoin’ler etki alan çok büyük. Çoğu yerde fiyat belirleyici rol oynayabiliyorlar. Ayrıca, Stabilcoinlerin piyasadan çekilme tehlikesi söz konusu. Iron Finance’ta yaşanan büyük kriz sonrası, bu endişelerin ortaya çıkması çok normal. Yatırımcı Mark Cuban’ın da bu çöküşten payını aldığını söylemek lazım.

Iron finance’ta yaşanan bu krizin Tether’de yaşandığını düşündüğümüzde, kripto para piyasaları için korkunç bir tablo ortaya çıkıyor. Tether’in çökmesi durumunda zincirleme bir etki ile birçok kripto para birimi sıfırları görebilir. Kripto para piyasaları çok uzun sürecek bir çöküşün içine girer ve büyük bir kriz ortaya çıkar. Aynı zamanda kripto para piyasaların olan güven azalır ve talepte büyük azalma görülür. Umalım da Tether’e bir şey olmasın.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook