Cuma, Mart 5, 2021

Tether 18.5 milyon dolar ceza ödeyecek!

Bitfinex ve Tether’i içeren çok tartışılan dava şimdi sona erdi; taraflar bir anlaşmaya vardılar. Anlaşma, ceza olarak 18.5 milyon dolar ödemeyi kabul eden hem iFinex hem de Tether’e çevrildi. Bununla birlikte, kripto firmaları yanlış bir şey yapmadıklarını kabul ettiler, ancak New York’taki ticaret faaliyetlerini durdurmaları gerekiyor. NYAG’dan Letitia James, firmaların “şeffaflığı artırmak” için çeşitli prosedürleri takip etmesini zorunlu kılmanın yanı sıra şunları söyledi:

Bitfinex ve Tether, planlarını devam ettirmek ve alt sınırlarını korumak için dikkatsizce ve yasadışı bir şekilde büyük mali kayıpları örttü.

Bugünkü anlaşma, New Yorkers ile herhangi bir ticaret faaliyetini durdurmasını gerektiriyor. Ayrıca bu şirketler, bu yasağa uyulmasını sağlamak için OAG’ye düzenli raporlar sunmaları gerekiyor.

Firmaların yasal temsilcisi Charles Michael, “iki buçuk yıllık soruşturmadan sonra” düzenleyicilerin bulgularının yalnızca “belirli ifşaların niteliği ve zamanlaması” ile sınırlı olduğunu söyledi.

2018’de Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, Bitfinex borsasının sahibi iFinex’i zararları manipüle etmek için 750 milyon dolarlık kredi kullanmakla suçladı. Aynı zamanda DoJ, Tether’in stabilcoinini tamamen desteklenmeden bastığını iddia etti.

Tether ayrıca stabilcoin’i destekleyen varlıkları kamuya açıklamalıdır. Bu açıklamalar, aşağıdakiler gibi diğer zorunlu raporlama gerekliliklerinin yanı sıra “bağlı kuruluşlara veya bağlı kuruluşlardan alacakları” içerir:

Şirketler ayrıca banka dışı “ödeme işlemcileri” veya müşteri fonlarını iletmek için kullanılan diğer kuruluşların kullanımına ilişkin daha fazla şeffaflık ve zorunlu raporlama sağlayacak.

Gereksinimleri kabul ettiklerini belirten Bitfinex ve Tether Baş Hukuk Müşaviri Stuart Hoegner, anlaşmanın “bu konuyu geride bırakıp işimize odaklanma arzumuzun bir ölçüsü” olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,163.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.16
  THYAO.IS₺14.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.30
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.29