Tesla Bitcoin Satış Rakamlarını Açıkladı

fg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020 Kasım ve Aralık aylarında yaptığı kripto para yatırımlarıyla gündeme gelen Tesla Motors, bugün açıkladığı verilere göre yılın ilk çeyreğinde 272 milyon dolar değerinde Bitcoin satışı gerçekleştirdi. Şirket daha öncesinde araba satışlarından 1 yılda ettiği karı 2 ay içerisinde Bitcoin alım – satımıyla yaptığını açıklamıştı.

Tesla Motors yetkilileri şunu da ekledi: “Yıldan yıla, hacim artışından, düzenleyici kredi gelir artışından, daha fazla ürün maliyeti düşüşünden kaynaklanan brüt kar marjındaki iyileşmeden ve Bitcoin satışından kaynaklanan olumlu etkiler, daha düşük ASP, artan SBC, ek tedarik zinciri maliyetleri, Ar-Ge yatırımları ve diğer kalemlerle dengelenmiştir. Model S ve Model X’in değişim maliyetleri hem brüt karı hem de Ar-Ge giderlerini olumsuz yönde etkiledi.”

En son Şubat ayında Bitcoin alımı yapan (1.5 milyar dolar) şirket, bu hareketinden sonra Bitcoin fiyatlarında ciddi bir artış gözlemlenmişti. Bitcoin Şubat ayında 33 bin – 58 bin dolar aralığında işlem gördü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,378.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Şirketin son zamanlarda Dogecoin ile ilgili yatırımlar yaptığı iddia ediliyor konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. Fakat şirketin Ceo’su Elon Musk’ın bu konuda kendisi ve Tesla adına adımlar atıldığı düşünülüyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!