Tesla, Bitcoin (BTC) Madenciliği İşine Girebilir!

Madencilik (Mining) 1
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin Bitcoin (BTC) ile ödeme almasını durdurmuştu. Ardından SkyBridge’in kurucusu Anthony Scaramucci ise konuyu farklı bir açıdan ele aldı.

Elon Musk, sahibi olduğu şirket Tesla’nın BTC ile ödeme almasını durdurmuştu. Bunun altındaki nedeni ise BTC madencilerinin yüksek enerji kullanarak çevreye zarar vermesi olarak açıkladı. Büyük tepki toplayan ve piyasayı düşüş eğilimine yönlendiren bu hareketi birçok insan birçok farklı açıdan ele aldı.

Küresel alternatif yatırım şirketi SkyBridge’in kurucusu Anthony Scaramucci ise konuyu, Tesla’nın Bitcoin madenciliği işine girebileceği yönünde yorumladı. Scaramucci açıklamasında şunları söyledi;

Elon, yarım yamalak iş yapan bir adam değil. Bitcoin madenciliği sektörünü sekteye uğratan, yeni bir rakip olacağını öngörüyorum. 500 bin satoshi’ye bahse girerim ki, Tesla/SolarCity bir yıl içerisinde “süper temiz” Bitcoin madenciliği işine girdiğini duyuracak.

İnsanların tepkisini çeken bir diğer konu ise Twitter’da Elon Musk’ın Jack Dorsey’e verdiği yanıt oldu. Buna göre, Musk, Bitcoin’in yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiğini söyleyen Dorsey’e, bundan yalnızca üç hafta önce “Bu doğru.” diyerek yanıt vermişti.

Bu tepkilerin ardından Elon Musk, bu gece yaptığı paylaşımda karbon vergisi uygulamasının tam zamanı olduğunu ve ardından kripto paraların fosil yakıt tüketimine artışa yol açmaması gerektiğini savundu;

Açık olmak gerekirse, kripto para birimine şiddetle inanıyorum, ancak fosil yakıt kullanımında, özellikle kömürde çok büyük bir artışa yol açamaz.

Bitcoin (BTC) fiyatı ise an itibariyle$ 40,066.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!