Pazar, Ocak 24, 2021

Telegram Gram Coin için Satış Tarihi Belli Oldu!

Telegram Gram Coin Geliyor! – Telegram ‘ın kripto para ‘sı olan Gram coin, ilk defa 10 Temmuz’da Liquid Borsasında satışa çıkıyor!

Telegram ile Liquid Borsası arasındaki bu satış doğrudan bir anlaşmaya bağlandırılmasa da, Liquid Borsası, Güney Kore merkezli bir kuruluş olan ve Asya’daki en büyük GRAM sahibi olduğu iddia edilen Gram Asia’nın elindeki açıklanmayan sayıdaki token’i satıyor. Henüz ne kadar Gram satılacağı veya fiyatı hakkında açıklama yapılmadı.
Gram Asia’nın bu hareketi, lansman beklentisinden yarar sağlayarak yüksek kazanç elde etmesi veya kötü ihtimalle ürün çıkmadan önce tokenleri piyasaya sürerek manipülasyon yapması olarak değerlendiriliyor.

gram coin telegram

Liquid CEO’sundan Gram Coin Stratejisi Yorumu

Liquid’in CEO’su Kayamori, anlaşmanın doğrudan Telegram ile olmamasına karşın, Gram Asia’nın büyük tablo için ön ayak olduğunu belirtti. Techcrunc’a röportaj veren Kayamori, TON’un ek fonlanması (Telegram Open Network) için bu planın olduğunu söyledi. Asıl lansmanın yani büyük satışın Telegram tarafından Ekim gibi olacağını dile getirdi. Gram Asya’nın bu kısmi listelenişi, stratejinin yalnızca bir kolu.

“Bir halka açış satış, her zaman testnet yayını ve mainnet yayını arası gerçekleşir.” diye devam eden Kayamori, “Onlar sadece Ekim’deki asıl listeleniş ve lansmandan önce, işlerin nasıl gittiğini görmek için düzenli bir borsayla çalışmak istediler.” diye de ekledi.

Telegram Gram Coin Satışında ABD Olmayacak!

Satışa Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Çin ve Japonya’dan katılım olmayacak. Ek olarak 47 ülkeden daha satışa katılım olamayacak ancak Türkiye bunlar arasında değil. Türkiye’den katılım sağlanabilir.
Liquid’in CMC (CoinMarketCap) verilerine bakıldığında, ~$165 Milyon’luk bir 24 saatlik market hacmi olduğu görünebilir.

Kripto topluluğuna büyük hizmet veren Mesajlaşma Şirketi Telegram. Geçen yıl limitli sayıda düzenlediği ve sadece belirli yatırımcılara açtığı token satışında, kaydedilen en büyük değeriyle 1.7 Milyar Dolarlık satış gerçekleştirmişti. Anlaşmalı bir satışın, Telegram ‘a ne kadar kazanç getireceği ve fon toplanacağı henüz kestirilmese de, kripto topluluklarının bu habere bir hayli iyi baktığını görebiliyoruz.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39