Salı, Mart 2, 2021

Telefon dolandırıcılığına dikkat edin! Tüm Bitcoin birikimini kaybetti …

Bitcoin (BTC) dolandırıcıları her gün yeni bir yöntemle geliyor. Bu sefer kurban 48 yaşında bir Californialı yatırımcıydı

23 Ocak tarihli haberine göre mağdur, GSM operatörünün T-Mobile adlı hesabının şifresinin değiştirilmeye çalışıldığına dair mesajlar aldı. Hemen ardından T-Mobile’a ait olduğunu düşündüğü bir numarayı arayan mağdura, hesabının şifresini ve kodunu değiştirmeye çalıştıkları söylendi ve hesabını dondurması teklif edildi.

Kurban, daha sonra Bitcoin hesabı için kullandığı eski e-posta adresi için yeni bir şifre aldı. 48 yaşındaki adam polise e-posta hesabının ele geçirilmiş olabileceğini söyledi.

Dolandırıcılık kurbanı kısa süre sonra bir Ledger çalışanı olduğunu söyleyen ve kurbana hesabının ele geçirildiğini söyleyen bir kişiden bloke edilmiş bir numaradan telefon aldı. Mağdur, arayan kişiye istediği şifre ve hesap kimlik numarası gibi bilgileri verdi. Kaliforniyalı adam daha sonra hesabını kontrol ettiğinde, hesabın tamamen boşaltıldığını gördü.

Kurban, polise yaptığı açıklamada hasarın 27 bin dolar olduğunu söyledi.

Telefon dolandırıcılığı, siber suçlular tarafından kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Geçen yıl Haziran ayında, 20 yaşındaki bir bilgisayar korsanı, en az 20 kişiyi dolandıran ve kurbanlardan fidye olarak 100 Bitcoin talep eden bir SIM takas saldırısı düzenledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,691.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19