Teksas’da Bankalar Bitcoin Saklamaya İzin Verecek!

texas
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teksas eyaletindeki bankalarda tutulacak Bitcoin (BTC) ve benzeri kripto paralar için düzenleyici onay geldi.

Devlet bankalarını ve finansal hizmetleri denetleyen düzenleyici kurum olan Texas Bankacılık Departmanı, Perşembe günü yerel bankaların eyalette kripto para birimi hizmetleri sunmalarına izin verildiğini belirten bir bildiri yayınladı.

Ajans, Teksas bankalarının “riskleri etkin bir şekilde yönettikleri ve geçerli yasalara uydukları sürece müşterilere sanal para saklama hizmetleri sağlayabileceğini” kaydetti.

Regülatör, kripto para birimlerini açıklarken, sanal para birimlerinin fiziksel bir biçimde oluşturulmadığını, bir blok zincirinde yer aldığını, bu nedenle sahibinin bunlara erişmek için gizli anahtara sahip olması gerektiğini vurguladı. Yetkili ayrıca, bankaların müşterilerin özel anahtarlarının kopyalarını tutarak veya banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturarak varlıkları doğrudan bankanın gözetimine koyarak kripto para birimlerini müşteriler adına depolayabileceklerini belirtti.

Departman ayrıca bankanın kripto varlıklarını korumak için yeterli sigorta altyapısı oluşturması gerektiğini belirtti.

Düzenleyici kurumun açıklaması, Teksas Temsilciler Meclisi üyelerinin geçen ay ticaret yasası kapsamında kripto para birimlerini tanımak için bir yasa tasarısı geçirmesinden kısa bir süre sonra geldi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Wyoming ve Nebraska gibi diğer yargı bölgeleri, devlet bankaları tarafından aktif olarak kripto saklama hizmetlerini benimsiyor. Wyoming, geçen Eylül ayında ilk kripto para bankası olarak bir borsayı kiralamıştı.

Federal olarak kiralanan bankalara da Temmuz 2020’de kripto saklama hizmetleri sunma yetkisi verildi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,306.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!