Tecrübeli Yatırımcı Peter Brandt ve Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Kripto Para Uyarısı!

IMG-20210503-WA0008
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Peter Brandt ve Özgür Demirtaş kripto para sektöründe çöküş yaşanacağı hakkında uyarılarda bulundu.

Tecrübeli ekonomist Özgür Demirtaş Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda kripto para piyasasında 2018 yılına benzer bir çöküş yaşanacağını belirtti.

Kripto piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak ve her yatırımda olduğu gibi son vagona binenlerin canı çok yanacak. Kısa vadeli girer çıkarım diyenler üzülecek. Bu olacak ama ne zaman olacağını halving bazlı ısı haritalarının söylediği dışında pek bilmiyoruz.

Demirtaş, açıklamalarında yatırımcıların çok dikkatli olması gerektiğini, kaybetmeyi göze alamadığı miktarlarla yatırım yapmaması gerektiğini vurguladı.

%70-80-90 çöküşleri midesi kaldıramayacakların, midelerinin kaldıramayacağı miktarlarla asla girmemeleri lazım. 2016-2017 yılından yatırımcı olup zaten 10-20 kat kazanmış bir yatırımcı ile bugün yatırım yapan nasıl aynı toleransa sahip olabilir? OLAMAZ!

Peter Brandt

Aynı uyarıları yapan bir başka yatırımcı ise Peter Brandt oldu. Brandt, bir gün büyük bir düşüşün yaşanacağını, insanların servetini, mirasını kaybedeceklerini vurguladı. Bu kayıbı yaşayacakların ise kripto para sektörünü yeterince anlamayanlar ve kaldıraçlı işlem yapanların yaşayacağını söyledi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Bir gün -belki bu ay değil, bu yıl, bu on yıl- kripto paralar “İsa’ya gel” düzeltmesine sahip olacak.
Servetler / miraslar / hayat tasarrufları kaybolacak.
Kaybedenler:
-Kripto para birimlerini gerçekten anlamayanlar ve acıya dayanamayanlar,
-Kaldıraçlı olanlar.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!