TCELL, TUPRS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne yükselişle başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini devam ettirerek günü %0,95 yükselişle 1.441,33’den kapattı. Endeks gün içinde 1.427 üzerinde tutundukça yükseliş kanalı içinde yükselişini 1.452-1.453 aralığı ilk hedef olmak üzere bu aralık üzerinde 1.480-1.491 aralığını hedeflemesi beklenmektedir. Endeks 50 GHO’nın (üssel) geçtiği 1.429’u yükselen hacimle yukarı kırması yükselişin güçlenerek devam edeceğine işaret ediyor. Endeksin 1.427 altına gelmesi durumunda ise kısa vadeli yükselişin sonlanarak kar satışlarının ilk hedef 1.4061.409 aralığı olmak üzere devamı beklenir.

Endeksin bu aralık altında kar satışlarını 1.371-1.374 aralığına kadar devam etmesi beklenir. Gün içinde 1.430 ve altına gerileme trade amaçlı alım fırsatı, 1.465 ve üzerine düşük hacimli yükselişler ise trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa ortalamaların, orta vadeli ortalamaları yukarı kırması ve endeksin 50 GHO’yı yukarı kırması kar satışlarının alım fırsatı olacağına ve yükselişin güçlenerek devam edeceğine işaret ediyor. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması bekleniyor.

TCELL, TUPRS

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (10.05.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!