TCELL, THYAO, ULKER gibi Hisse Önerileri | Garanti BBVA Yatırım – (6.08.2020)

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

BİST-100 – Kısa vadede yeni trend oluşumu…

BİST-100 endeksinde 9 Temmuz tarihi itibariyle yükseliş trendinin kırılması sonrasında öne çıkan volatil eğilim sonrasında yükselişleri tepki olarak değerlendirmiştik. Mevcut durumda kısa vadede aşırı satım bölgeye yaklaşılması paralelinde düşüşün tempo kaybedebileceğini, bu açıdan geri çekilmelerin tepki yükselişi potansiyeli paralelinde alım fırsatı verdiğini düşünmekteyiz. Yeni günde yatay açılış beklediğimiz endekste gün içi görünümde 1080-1065, kısa vadeli görünümde ise 1060-1000 bölgesi destek aralık olmak üzere olası tepki yükselişlerinde 1100-1120-1135 direnç seviyeleri gündeme gelebilir.

VİOP Endeks30 – Ağustos vadede yön arayışına bağlı volatilite devam ediyor…

Önceki işlem günü itibariyle Ağustos vade kontratta kapanış 1236,50 seviyesinde, akşam seansında ise kapanış 1240 seviyesinde gerçekleşti. Ağustos vade kontratta 1335 bölgesinin kırılması sonrasında görünüm negatif ve bu yönde pozisyon taşıyanlar adına kar al seviyeyi 1275 olarak değerlendirmekteyiz. Dün itibariyle kısa vadeli göstergelerin aşırı satım bölgeye girmesi nedeniyle geri çekilmelerde short pozisyonların azaltılmasını tavsiye etmiştik, yeni günde de bu önerimizi sürdürüyoruz. Yeni güne başlarken kontratta yatay eğilimle açılış öngörürken, 1232 destek, 1244 direnç seviyelerinin ilk aşamada öne çıkmasını beklemekteyiz. 1244 bölgesinin aşılması gün içi görünümde 1250-1252 aralığına yönelik tepkisel anlamda fiyatlamaları destekleyebilir.

Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz

ALGYO, DOAS, ENKAI, ODAS, TAVHL, TCELL, THYAO, ULKER

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.  100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.