Cuma, Ocak 15, 2021

Taylor Swift’i Kullanarak Kötü Amaçlı Madencilik Yazılımı Yüklediler!

Taylor Swift’in fotoğrafı, kripto para madencilik botnet’inin yayılmasını sağladı.

Kripto para yatırımcıları daha bilinçli hale geldikçe, onları hedef alan kötü amaçlı kişiler de yöntem değiştirmeye ve kendilerini geliştirmeye başladı.

Ortaya çıkan en son habere göre bir kripto para madencilik botnet yazılımının arkasındaki kişiler, ünlü sanatçı Taylor Swift’in fotoğrafının içerisine kötü amaçlı bir yazılım yükledi ve binlerce bilgisayara bu şekilde giriş yaptı.

MyKingz isimli Botnet aynı zamanda Smominru, Darkcloud veya Hexmen olarak da bilinmekte. İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen MyKingz, piyasadaki en büyük kripto para madenciliği odaklı malware olarak da tanınıyor.

Özellikle Windows tabanlı sistemleri hedef alan yazılımın, 525.000’den fazla bilgisayara sızdığı tahmin edilmekte. Bu da arkasındaki kişilere yaklaşık 2,3 milyon dolarlık bir getiri sağladığı anlamına geliyor.

MyKingz yeni yönteminde Taylor Swift fotoğraflarından birisinin içerisinde zararlı bir EXE sakladı ve bu şekilde sızmayı başardı.

Fotoğrafı indiren kişiler bunun içerisinde tespit edilemeyen zararlı bir EXE olduğunu bilmeden işleme devam etti ve bu sayede binlerce bilgisayara daha yazılım bulaştı.

Kripto Para Madencilik ile ilgili suçlamalar

New York Güney Bölge Mahkemesi; ABD hükümeti lehine, “Müşterilere bilerek ya da umursamaz bir şekilde değer biçen satın alımları ile ilgili olarak yanlış beyanlarda bulunmakla suçlanan Jon Barry Thompson aleyhine açılan bir davaya müdahale etmeye karar verdi.

Geçtiğimiz ay; Hollywood merkezli bir dijital pazarlama şirketinin eski bir yöneticisi olan Dennis Blieden’in sahtekarlık ve kimlik hırsızlığı ile suçlu olduğunu iddia edildi.

Blieden, işvereninden 22 milyon doları kendi zimmetine geçirdi. Çalınan fonları kripto para birimini satın almak, kumar oynamak ve kişisel harcamaları karşılamak için kullandı.

Geleceğin Altını Bitcoin

BitcoinETF‘si onay durumunda, “geleceğin altını bitcoin” felsefesini de doğru çıkarabilir tarih, Altın için ilk ETF meydana geldiği zaman olan 2013 yılının Mart ayından sonra, altının fiyatı %300’den fazla artmıştı. ETF ’nin Bitcoin ’i de benzer şekilde etkileyebileceği beklentisi var.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18