TAVHL, THYAO, SISE, KOZAL, KRDMD, ISMEN Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BİST100 endeksi günün geri kalanında yatay seyretti ve haftanın son işlem gününü %0.26 kayıpla 1,397 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 15.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 47 hisse değer kazandı, 47 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.29 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise hafif pozitif bir seyir izleniyor.

Haftaya başlarken Asya piyasalarında negatif seyir izliyoruz. Çin ve Japonya piyasalarının kapalı olduğu günde Hindistan’da günlük 400,000’in üzerinde açıklanan vaka sayıları baskı oluşturuyor. ABD tarafında ise Cuma günkü satışların ardından vadeli piyasalar pozitif seyrediyor. Aylık bazda üst üste 3.ayda da değer kazanan S&P500 endeksinde yıl başından bu yana getiri %11’e ulaştı. Ekonomik veriler ve şirket bilançoları yükselişi desteklemeye devam ediyor. Veri ajandasında; bu haftanın en önemli verisi tarım dışı istihdam verisi olurken, bugün açıklanacak olan imalat PMI verileri de fiyatlamalar üzerinde etkili olabilir. Ayrıca Powell’ın açıklamaları da yakından izlenecektir. İçeride ise Nisan ayı enflasyon verisi takip edilecek. Piyasa beklentisi yıllık enflasyonun %17.3 seviyesine ulaşacağı yönünde şekilleniyor. TL varlıklar adına, haftanın en önemli gündem maddesi olan 6 Mayıs’taki PPK öncesinde enflasyon, özellikle kur fiyatlamaları açısından belirleyici olacaktır. Ancak TCMB’nin politika faizinde değişikliğe gitmesini beklemiyoruz, bu nedenle de kısa vadede iyimserliğimizi koruyoruz.

BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz. Teknik olarak uzun vadeli yükselen kanal içinde kalmayı başaran endekste 1,415-1,445 direnç bölgesi iken 1,380-1,360 destek bölgesi olarak takip edilebilir. Özellikle 1,445 seviyesinin aşılması halinde yukarı yönlü hareketin ivme kazanabileceğini düşünüyoruz. Bilanço sezonu devam ederken, demir-çelik, petrokimya, gıda perakendesi sektörlerini tercih ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne alımlarla başlamasını bekliyoruz.
 Teknik olarak uzun vadeli yükselen kanal içinde kalmayı başaran endekste 1,415-1,445 direnç bölgesi iken 1,380-1,360 destek bölgesi olarak takip edilebilir. Özellikle 1,445 seviyesinin aşılması halinde yukarı yönlü hareketin ivme kazanabileceğini düşünüyoruz. Bilanço sezonu devam ederken, demir-çelik, petrokimya, gıda perakendesi sektörlerini tercih ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.490 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde 1.500 ve 1.510 majör direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.460-1.450 ve 1.425 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

TAVHL, THYAO, SISE, KOZAL, KRDMD, ISMEN

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (3.05.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!