Pazar, Mart 7, 2021

SynBiotic SE, Bitcoin satın alan ilk Alman şirketi oldu

SynBiotic SE, aşırı parasal genişlemeye karşı korunmak için Bitcoin kullanan Almanya’da listelenen ilk şirkettir. Şirket, serbest likiditesinin bir kısmını bilinmeyen bir miktarda Bitcoin’e yatırıyor.

MicroStrategy ve Square gibi Amerikan şirketleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki trendi başlattıktan sonra, Almanya’da listelenen ilk şirket şimdi de Bitcoin’e yatırım yapıyor.

Açıklamaya göre, “itibari paranın devalüasyonuna ilişkin meşru endişe.” SynBiotic SE, “bu nedenle Almanya’da, Euro’nun Bitcoin ile devalüasyonuna karşı korunmak için listelenen ilk şirket olmaya hazır” ve bu nedenle serbest likiditesinin bir kısmını Bitcoin’e yatırmaya başladı.

SynBiotic SE’nin CEO’su Lars Müller, karar hakkında şunları söylüyor:

Kararımız, euro ve doların devalüasyon riskinden çok fiyat dalgalanmalarına odaklandı. Bitcoin, geleneksel para birimlerinin tam bir antitezi: hacmi 21 milyon birimle sınırlıdır. Bu sınır sabittir ve dokunulmazdır; kripto para biriminin merkezi olmayan organizasyonu ve blok zincirinin kurcalamaya dayanıklı yapısı buna karşılık garanti eder.

Bu nedenle, politikacılardan etkilenen merkezi bir kurumun para arzını ölçülemeyecek kadar genişletebileceği Euro veya dolarlardan daha uzun vadeli bir güvenimiz var. Ayrıca, özellikle sektörümüz, basit ve dijital bir ödeme aracı olarak bitcoin ile oldukça olumlu deneyimler yaşadı. Bazı SynBiotic yan kuruluşları, avro cinsinden ödemelere ek olarak halihazırda bitcoin ile ödeme kabul etmektedir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,950.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22