Pazartesi, Nisan 19, 2021

Stone Ridge, Bitcoin’e Yatırım Yapacak!

Stone Ridge, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin’e yatırım yapmak için talepte bulundu.

Stone Ridge, Bitcoin’e Yatırım Yapmak İstiyor

Stone Ridge Trust, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) geçen hafta Bitcoin’e yatırım yapmak istediğini şu sözlerle ifade etti;

Stone Ridge, “Cazip getiri potansiyeline sahip olduğuna ve hisse senedi ve tahvillerden çeşitlendiğine inandığımız çeşitli yatırım stratejilerinden toplam getiri elde etmeye çalışıyor. Bu stratejiler arasında reasürans, piyasa riski transferi, stil prim yatırımı, alternatif kredi, tek aileli gayrimenkul, sağlık hizmetleri telif ücretleri ve Bitcoin’de yer alıyor.”

Bitcoin yatırım stratejisi şunları açıklıyor:

Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde satım opsiyonları satarak Bitcoin fiyatına maruz kalarak getiri elde etmeyi amaçlamaktadır. Bu strateji aynı zamanda kendileri Bitcoin’e yatırım yapan kayıtlı veya özel fonlar gibi havuzlanmış yatırım araçlarına da yatırım yapılabilir.

Bitcoin fonunda yaklaşık yarım milyar dolar değerinde Bitcoin bulunan başka bir varlık yönetimi şirketi Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, geçen hafta bu konuda yorum yaptı “Müşterilerinden Bitcoin için yoğun talep görüyor ve BTC fiyatının yıl sonuna kadar 100.000 $ ‘a ulaşmasını bekliyor.”

Stone Ridge kurucusu Ross Stevens, yalnızca Bitcoin içeren bir finansal hizmetler firması olan New York Digital Investment Group’u (NYDIG) kurdu. Bu ayın başlarında, firma SEC ile bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulundu. Stevens geçtiğimiz günlerde varlık sınıfına giren “bir para duvarı” gördüğünü söyledi. NYDIG’in 6 milyar doların üzerinde bitcoin var ve firma, kripto para biriminde yıl sonuna kadar 25 milyar doların üzerinde olmasını bekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21