Pazar, Mart 7, 2021

Stellar, üç aşamalı 2021 yol haritasını başlatıyor

Stellar Vakfı, blok zinciri ve işlem hacimlerini temel alan varlıkların sayısını artırmaya odaklanacağını açıkladı. Üç sütun sağlamlığı ve kullanılabilirliği destekliyor ve Stellar’ı en güvenilir blok zinciri ve sınır ötesi ödemeler yapıyor.

Stellar blok zincirinin gelişimini ve büyümesini destekleyen kar amacı gütmeyen kuruluş olan Stellar Development Foundation (SDF), 2021 için yol haritasını yayınladı. Yol haritası, geliştiricilere, kullanıcılara ve işleme odaklanarak ekosistemi büyütmeye yöneliktir.

2021 stratejik yol haritamız şimdi yayında! CEO @Daniel şeffaflığın SDF’nin çalışmaları için neden çok önemli olduğunu ve SDF’nin önümüzdeki yıl için neler planladığını paylaşıyor.

– Stellar (@StellarOrg)

Yol haritasını açıklarken, SDF CEO’su Denelle Dixon Vakfın şeffaflık değerlerini ortaya koydu.

“Bu nedenle, önümüzdeki yıl Stellar ağını destekleme ve büyütme çalışmalarımıza yönelik vizyonumuzu özetleyen 2021 yol haritasını hepinizle paylaşmak istiyorum,”

Büyümenin üç ayağı

SDF’nin 2021 için ilk ayağı, Stellar’ın sağlamlığını ve kullanılabilirliğini destekliyor. Blok zincirinin kullanılabilir, güvenli, ölçeklenebilir ve mevcut ve gelecekteki tüm kullanım durumlarını destekleyecek kadar sağlam olmasını sağlamaya çalışacaktır. İlk odak noktası, Stellar üzerine inşa edilen en iyi kullanım durumlarını desteklemek olacak.

SDF ayrıca Stellar Core ve istemciye yönelik API sunucusu Horizon’un güvenliğine ve esnekliğine yatırım yapacak.

2021’de, ağı daha güvenli ve dayanıklı hale getiren teknik ve prosedürel değişikliklere yatırım yapacağız. Bunu yapmak, Stellar’ın mevcut katılımcılarını riskten korur ve yeni teknolojiyi kullanmaktan çekinen yeni girişimleri çekmeye yardımcı olur.

İlk sütun uyarınca, Vakıf ayrıca ağdaki likiditeyi artıracaktır. Yol haritasına göre, varlıkları verimli bir şekilde dönüştürme yeteneği, kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayan şeydir.

SDF, bu hedef üzerinde çalışmaya başladı ve son zamanlarda blok zinciri ödeme şirketi Wyre’ye 5 milyon dolar yatırım yaptı. bildirdiğine göre, başlangıç ​​Stellar kullanıcıları için daha iyi açma / kapama rampaları getirecek. Vakıf ayrıca bu yılın 1. çeyreğinde ikinci en büyük stabilcoin olan USDC’yi entegre etmeye hazırlanıyor. Bu, ekosistemdeki likiditeyi daha da artıracaktır.

2021 için ikinci sütun, sınır ötesi ödemeler ve menkul kıymetleştirilmiş varlıklar için Stellar kullanım örneklerini teşvik etmek olacaktır.

İlgili işlemleri 5 kat artırmak için ekosistem içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Stellar’da yeni ödeme koridorları oluşturmaya yönelik inkar edilemez bir ihtiyaç var. Çapa ağı içinde ilişkiler oluşturmak için çapa yerleştirerek ve ekosistemle birlikte çalışarak en az 4 yeni ödeme koridoru açacağız.

Stellar’ı herkesin güvendiği blok zinciri yapmak

Blok zincirinin nispeten yeni bir teknoloji olmasıyla, çoğu insan ve özellikle de işletmeler henüz ona tam olarak güvenmedi. Bu, Vakfın 2021’de odaklanmak istediği bir alan. Üçüncü sütununa göre, Stellar’ı insanların bildiği ve güvendiği blockchain haline getirmeye odaklanacak.

SDF, bunu, ekosistem genişlemesini desteklemek için Stellar’ı ve en önemli kullanım durumlarını pazarlayarak başarmak istiyor. Ayrıca, blok zincir dağıtımı için istikrar yaratabilecek mevzuatın geliştirilmesini savunacaktır.

Dünyanın dört bir yanındaki finans kurumlarının blockchain teknolojisini güvenilir ve yasal bir şekilde kullanabilmesini sağlamak için çalışacağız. Bunu, eğitim, hükümetlerle ortaklıklar ve yenilik için geniş bir alan bırakırken düzenleyici manzaraya netlik getiren yasaların savunuculuğu yoluyla yapacağız.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22