Pazartesi, Ocak 18, 2021

Stellar Lumen: SDF, İstikrar Yasası’nı eleştiriyor – “bankalara tekel verecek”

Stellar Development Foundation (SDF), STABLE Act’i eleştirerek hükümetin dijital para birimlerini eski düzenleme kutularına sığdırma çabası olarak nitelendirdi. SDF, ayrıca, kripto para birimi endüstrisinin STABLE Yasası’nın hazırlanmasına dahil edilmesi gerektiğini öne süren değişiklikler önerdi.

Stellar Development Foundation (SDF), ABD Kongresi’nin STABLE Yasası aracılığıyla kripto para birimi endüstrisini düzenleme girişimini eleştirdi. SDF’nin CEO’su Denelle Dixon, STABLE Act’i ABD hükümetinin blockchain teknolojisini eski ve modası geçmiş düzenleyici kutulara sığdırma girişimi olarak görüyor.

Dixon, 3 Aralık’ta yayınlanan bir blog gönderisinde, kripto para birimlerinin ve temeldeki blockchain teknolojisinin, finansal hizmetlere erişim sağlayarak bireyleri güçlendirdiğine dikkat çekti. Teknoloji, kullanıcılara sahip oldukları değerin mülkiyetini hızlı, erişilebilir ve güvenli bir şekilde verir. Ancak, son STABLE Yasası bu ilerlemeyi rayından çıkarmakla tehdit ettiğini belirtti.

Ancak, liderlerimiz bu teknolojiyi ve düzenleyici çerçevesini eski kutulara sığdırmaya çalışırsa bu potansiyel engellenecektir. Ve STABLE Yasası tam olarak bunu yapardı – on yıllardır güncellenmemiş olan eski geleneksel çerçeveleri yeni ödeme altyapısına ve yeniliklere uygulayın. Bu tür yasalar, gücü insanların yerine bankaların eline geri veriyor.

Gibi Kripto Flash News’in bildirdiğine göre, STABLE Act, stabilcoin ihraççılarını finansal hizmet sağlayıcıları olarak ele almaya çalışıyor. Bir bankacılık tüzüğü edinmeleri, bankacılık düzenlemelerine uymaları ve Federal Rezerv’in onayını almaları gerekecek. Yasa ayrıca, ihraççıların FDIC sigortası almasını veya Fed’de rezerv tutmasını gerektirir.

Bankalara tekel verilmesi

SDF tüketicileri korumaya inanırken, Dixon STABLE Yasanın yalnızca onlara zarar vereceğine inanıyor. Şöyle söyledi:

Birincisi, büyük bankalara gelecek vaat eden yeni ödeme teknolojisi üzerinde etkili bir şekilde tekel verecek, bankalara daha fazla güç verecek ve halihazırda yoğunlaşmış olan piyasa güçlerini sağlamlaştıracaktı. Daha az rekabet, tüketiciler için daha az seçenek anlamına gelir.

Ek olarak, bankalar stablecoinlere çok az ilgi gösterdi. Daha ziyade, STABLE Yasası ile ortadan kaldırılırsa, onlara “fiyatları artırma ve müşteri hizmetlerini azaltma konusunda yenilenmiş özgürlük” verecek bir rekabet kaynağı olarak stabilcoinlere bakıyorlar.

Dixon, ABD Kongresini, endüstri için bir düzenleyici çerçeve hazırlaması için özel ve kamu sektörleriyle ortak olmaya çağırdı. Eski Mozilla Vakfı COO’su, birlikte çalışarak, üç fraksiyonun kripto para birimleri ve sabit paralar için özel paketlenmiş düzenlemeler oluşturabileceğini belirtti.

Yeni çözümler yeni düşünmeyi gerektirir.

Stellar Development Foundation, Yasaya karşı çıkan muhalif sesler listesine katılıyor. Yasa koyucular, yatırımcıları, özellikle de düşük ve orta gelirli beyaz olmayanları korumayı amaçladıklarını iddia etseler de, birçoğu, ABD’de stabilcoin kullanımının ortadan kalkması durumunda bunların daha fazla zarar vereceğine inanıyor.

Circle Internet Financial CEO’su Jeremy Allaire, Yasaya karşı çıkanlardan biridir. Yakın tarihli bir Twitter başlığında Allaire, Yasanın korumayı amaçladığı insanlar için kötü bir fikir olmasının temel nedenlerinden bazılarını ortaya koydu. Şöyle belirtildi:

STABLE Act, hem blockchain hem de fintech endüstrisinin hızlanan ilerlemesini sınırlayarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital para inovasyonu için geriye doğru büyük bir adımı temsil edecek.

Stellar (XLM) fiyatı an itibariyle$ 0.305351dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18