Salı, Ocak 19, 2021

Stellar blok zinciri ağında Euro stabilcoin başlatıldı!

Alman bankası Bankhaus von der Heydt (BVDH), Stellar ağında euro Stabilcoin’i başlattı.

Banka, Yeni Stablecoin’in bir bankacılık kurumu tarafından başlatılan türünün ilk örneği olduğunu öne sürdü. Geçen gün piyasaya sürülen EURB Stablecoin, Tokenizasyon ve dijital varlık depolama teknolojisi sağlayıcısı Bitbond ile işbirliği içinde Stellar blok zinciri ağında geliştirildi.

Tamamen düzenlenmiş ve 1: 1 euro ile desteklenen yeni token, Sıkı düzenlemeler nedeniyle borsalarda halka açık olarak işlem görmeyecek ve müşteri gereksinimlerinizi bilecektir.

Stablecoin satın almak isteyen kullanıcılar için BVDH’nin emanet hesabında yasal para transferi yapılacak ve karşılığında EURB oluşturulacak. Duyuruda, Finansal uygulama geliştiricilerin Token’ı zincir üzerinde varlık transferleri yapmak için hemen kullanabilecekleri belirtildi. Bitbond tarafından geliştirilen platform, Bankaya Stabilcoin güvenliğinin tam kontrolünü veriyor.

1754 yılında kurulan BVDH, Geleneksel olarak menkul kıymetleştirme ile ilgili işlemlerde kurumsal müşterilere odaklanmıştır. BVDH Genel Müdürü Philipp Doppelhammer’a göre, 2019’dan beri birlikte çalışan Stellar ve Bitbond’u kullanma kararı aldı, Dağıtılmış defter teknolojisi üzerine yaklaşık bir yıllık araştırmanın ardından alındı:

“Varlıkların ağ üzerinde oluşturulma ve yönetilme kolaylığı nedeniyle Bitbond ve Stellar’ı seçtik.”

Doppelhammer, EURB’nin ilk kullanım durumunun Blockchain ödeme şirketi SatoshiPay’in kurumsal müşterilerinin “uluslararası para transferleri” olacağını açıkladı.

Stellar (XLM) fiyatı an itibariyle$ 0.307268dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.96
  THYAO.IS₺13.59
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.52