Spartan Protocol Siber Saldırıya Uğradı!

DeFi 3
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi protokolü Spartan Protocol, cumartesi günü uğradığı likidite havuzuna siber saldırı sonucu 30 milyon dolar kaybetti.

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield’ın açıklamasına göre siber saldırgan, SPARTA/WBNB likidite havuzundaki “hatalı likidite paylaşımı hesaplamasını” hedef alarak parayı çekebildi.

Spartan Protocol’ün siber saldırıyı duyurduğu gönderisindeki açıklamalar şu şekilde:

Şimdiye kadar bildiklerimiz: Saldırgan, havuzlardan kabaca 30 milyon dolarlık fonu kaldırmak için henüz bilinmeyen bir ekonomik istismar yoluyla havuzların üstesinden gelmek için BNB’de 61 milyon dolar kullandı.

Bu siber saldırının DeFi sektöründeki en büyük saldırılardan biri olduğu söyleniyor. Öyleki bu kadar fazla kayıp gerçekleşen 5 saldırı şu şekilde:

EasyFi (59 milyon dolar), Uranium Finance (57,2 milyon dolar), Kucoin (45 milyon dolar), Alpha Finance (37,5 milyon dolar) ve Meerkat Finance (32 milyon dolar).

Blockchain güvenlik şirketinin yaptığı açıklamalar ise şu şekilde:

Siber saldırgan, bu saldırıda havuzun varlık bakiyesini şişirdikten sonra aynı miktarda havuz tokenini yakarak, teminat varlıktan gereksiz yüksek miktarda alabiliyor. Etkilenen havuz, bu siber saldırı nedeniyle 30 milyon dolar kaybetti.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!