S&P Kripto Para Endekslerini Başlattı!

IMG-20210503-WA0018
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

S&P Dow Jones Endeksleri, gelişmekte olan kripto para piyasasına şeffaflık getirmek için üç kripto endeksi sunuyor.

Endeks tabanlı veri ve araştırma için önemli bir küresel kaynak olan S&P Dow Jones Endeksleri, kripto piyasalarında yenilenen bir yükselişin ortasında ilk kripto para birimi endekslerini tanıttı.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, en büyük iki kripto para biriminin performansına bağlı üç kripto endeksi başlattığını duyurdu.

Yeni tanıtılan endeksler arasında Bitcoin tabanlı S&P Bitcoin Endeksi (SPBTC), Ether tabanlı S&P Ethereum Endeksi (SPETH) ve BTC ve ETH’nin piyasa değerine göre ağırlıklandırılmış performansını izlemek için tasarlanmış S&P Cryptocurrency MegaCap Index (SPCMC) yer alıyor.

3 Mayıs S&P Bitcoin Endeksi (SPBTC):S&p bitcoin

 

3 Mayıs S&P Ethereum Endeksi (SPETH):S&p ethereum

Şirket, yeni kripto endekslerinin, minimum likidite ve piyasa kapasite gereksinimlerini karşılayan tanınmış, açık borsalarda listelenen kripto varlıklarının performansını ölçmek için tasarlandığını vurguladı. S&P DJI, “Endeksler, gelişmekte olan kripto para piyasasına şeffaflık getirmeyi amaçlıyor” dedi.

Duyuruya göre, S&P kripto fiyatlandırması ve referans verileri, kripto muhasebesi ve veri şirketi Lukka tarafından sağlanıyor. Firma, S&P DJI’nin ana şirketi S&P Global’in yanı sıra milyarder yatırımcı George Soros ve muhasebe danışmanı CPA.com tarafından destekleniyor.

Şirketin hedefi ise 2021 sonuna kadar yaklaşık 550 kripto para endeksini kullanıma sunmak.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!