Kazandıran Euro Yorumları

son dakika euro yorumları

Euro yorumları içeriğimiz ile uzman yatırım gruplarından güncel euro analizlerini, euro tahminlerini, Forex euro yorumlarını ve daha fazlasını okumanız için derledik. EURO TL ve EURO USD yorumlarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

Piyasa Gündemi

(EURTRY) – Haftanın dördüncü işlem gününde zayıf veri akışı devam ederken Avrupa Merkez Bankası Haziran ayı toplantısında faiz oranlarında değişikliği gitmeyerek, Pandemik Acil Satın Alma Programı’nı 600 milyar Euro tutarında genişletmişti. Haftanın son işlem gününde yurt içi ve Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı sürerken, Almanya’da açıklanan fabrika siparişleri, salgınının etkisiyle Nisan ayında yüzde 19,7 düşüş beklentisine karşın yüzde 25,8 azalış gösterdi. Gün içerisinde Euro’nun güçlü duruşunu sürdürmekte zorlandığı takip edilirken, çaprazın yatay yönlü Teknik Analiz: hareketini sürdürdüğü izlendi.

(EURUSD) – Haftanın dördüncü işlem gününde Avrupa Merkez Bankası Haziran ayı toplantısında faiz oranlarında değişikliği gitmeyerek, Pandemik Acil Satın Alma Programı’nı 600 milyar Euro tutarında genişletti. ABD’de dış ticaret açığı Nisan ayında yüzde 16.7 artarak 49.4 milyar Dolar oldu. İşsizlik maaşına başvuranların sayısı ise 30 Mayıs’ta sona eren haftada ekonomilerin yeniden açılmaya başlamasıyla 1.88 milyona geriledi. Haftanın son işlem gününde Euro Bölgesi’nde zayıf ekonomik veri akışı sürerken, Almanya’da açıklanan fabrika siparişleri, salgınının etkisiyle Nisan ayında yüzde 19,7 düşüş beklentisine karşın yüzde 25,8 azalış gösterdi.

ABD’de ise tarım dışı istihdam Mayıs’ta azalma beklenirken sürpriz biçimde 2.5 milyon artarken ABD işsizlik oranı ise yüzde 14.7’den yüzde 13.3’e geriledi. Gün içerisinde, açıklanan istihdam verisi sonrası Euro’nun güçlü duruşunu sürdüremediği izlenirken gün sonunda, paritenin aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi

Kazandıran Euro Yorumları ve Uzman Görüşleri

İnfo Yatırım Euro Yorumları – Euro fiyatları ne olur?

info yatırım euro yorum
İnfo Yatırım Euro Yorumları

Info Yatırım FX Euro Yorumu 08.06.2020 (EURUSD)

Geçtiğimiz haftayı 1.1287 seviyelerinde kapatan EURUSD paritesi yeni haftaya bir miktar yukarıda açılış gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftayı Euro, dolar karşısında yaklaşık olarak %1.58 oranında değer kazanımı ile geçti. Yukarı yönlü hareketlenmeler ile birlikte 1.1384 seviyelerini gören EURUSD paritesi yaklaşık olarak 3 ayı aşkın sürenin en iyi seviyeleri yakınlarında fiyatlamalarına devam ediyor. Piyasalar Cuma günü Amerika kanadından gelen tarım dışı istihdam verisini takip etti. Gelen veriye göre Amerika’da Mayıs ayında tarım dışı istihdam azalma beklenirken sürpriz biçimde 2.5milyon artış gerçekleştirdi. Bununla birlikte işsizlik oranı %14.7 seviyesinden %13.3 seviyesine geriledi. Gelen veriler ile birlikte küresel bazda piyasalarda hareketlilik oldukça arttı. Diğer yandan Avrupa Merkez Bankası; politika faizini sıfır, mevduat faizini -%0.50 ve marjinal fonlama faizini ise %0.25 oranlarında sabit bırakmıştı. Pandemi Acil Varlık Programı’nı ise 600 milyar Euro artırdı ve büyüklüğü 1.35 trilyon euroya yükseltti. Beklentilerin üzerinde yaşanan bu artış Euro varlıkları üzerinde rahatlama oluşturdu.

Gün içerisinde TSİ 09:00’da Almanya’dan gelecek olan Sanayi Üretimi verisi takip edilecek. EURUSD paritesini teknik olarak incelediğimizde 1.13709 – 1.14474 – 1.15050 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. 1.12509 – 1.11917 – 1.11029 seviyeleri ise destek noktaları olarak test edilebilir.

Sanal 100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğren.

Ahlatcı Yatırım Euro Yorumları – Euro fiyatları ne olur?

ahlatcı yatırım euro yorum
Ahlatcı Yatırım Euro Yorumları

Ahlatcı Yatırım Euro Yorumu 08.06.2020 (EURTRY)

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 7,62 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 7,65 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 7,60, 7,58 ve 7,55 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile kurdaki eğilimin yukarı yönlü olmasında ise 7,65, 7,67 ve 7,70 direnç seviyeleri takip edilebilir

Ahlatcı Yatırım Euro Yorumu 08.06.2020 (EURUSD)

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin 1,1290 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 1,1260 destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda sırası ile 1,1320, 1,1350 ve 1,1380 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Paritenin aşağı yönlü harekete geçilmesi durumunda ise 1,1260, 1,1230 ve 1,1200 destek seviyeleri takip edilebilir.

Işık FX Euro Yorumları – Euro fiyatları ne olur?

ışık fx euro yorum
Işık FX Euro Yorumları

Işık FX Euro Yorumu 08.06.2020 (EURUSD)

Geçtiğimiz hafta genelinde pozitif eğilimde devam eden parite tarafında, ABD Tarım Dışı İstihdam datası ile beraber satış hareketi meydana geldi. Ve 1.1300 seviyesinin altına inildiği görüldü. Yeni haftada ise 1.1300 seviyesi altında kalındığı sürece satış baskısı devam edebilir ve 1.1200 seviyeleri gündeme gelebilir. Ancak 1.1300 seviyesi üzerinde kalıcılık görülmesi halinde ise; 1.1365, 1.1400, 1.1440 ve 1.1475 direnç seviyeleri takip edilebilir.

IKON Yatırım Euro Yorumları – Euro fiyatları ne olur?

ikon yatırım euro yorumları
Euro Yorum

Ikon Yatırım Euro Yorumu 08.06.2020

EURUSD- Yükselen Trend Çizgisi Üzerinde Tutundu…

Geçtiğimiz hafta genel olarak kazançlarını arttıran EURUSD paritesi ABD Tarım Dışı istihdam verilerinin beklenenden daha iyi gelmesiyle haftanın son işlem gününü düşüş ile kapattı. Teknik açıdan bakıldığında Tarım Dışı İstihdam verisiyle yaşanan düşüş turuncu yükselen trend çizgisi  üzeriyle sınırlı kaldı. Parite bu bölgeden yeniden yukarı toparlaması halinde, geçtiğimiz hafta üstüne kırdığı ancak kalıcılık yakalayamadığı 1.1356 bölgesi ilk direnç bölgesi olarak izlenebilir. Bu bölge üstünde ise 1.1420 ve 1.1497 seviyeleri sonraki direnç bölgeleri olarak izlenebilir. Diğer yandan parite turuncu yükselen trend çizgisi ve 1.1275 desteği altına sarkması halinde ise 1.1200 ve 1.1125 teknik seviyeleri gündeme gelebilir.


Destekler: 1.1275-1.1200-1.1125
Dirençler: 1.1356-1.1420-1.1497

Euro fiyatları ne olur?

Euro fiyatları ne olur sorusu için uzmanlardan cevaplarla derlediğimiz euro yorum analizimizi okumak için tıklayın.

Euro fiyatları yükselecek mi?

Euro fiyatları yükselecek mi, euro kuru nereye gidiyor? Uzmanlardan euro yorumlarıyla cevapladık, okumak için tıklayın.

Euro alacaklar dikkat!

Euro kurundan en çok etkilenen vatandaşlar oluyor çünkü birincil elden hissetmeseler de zamanla euro fiyatları vatandaşı da vurmaya başlıyor. Euro alacaklar dikkat! Euro analizlerini okumak için tıklayın.

Euro Fiyatları

Öte yandan riskli olan kısım ise euronun yükselişi. İki sene önce ki ani atağının ardından, daha stabil bir şekilde yükselişine devam eden euro, yakın gelecekte 7,5 TL barajını aşacağı ön görülüyor. Herkesin aklında tek soru, “euro yorumları ne olur“.” Euro yorumları içeriğini de bunun için hazırladık. Türkiye’nin neredeyse tüm ticaretini dolar ve euro ile yapmasından dolayı, dolar likidite ihtiyacını karşılayacak kaynak bulmakta zorlanıyor.

Dolar fiyatları neden yükseliyor?

Ekonominin sadece ülkemizde değil, tüm dünyada düşüş trendine girmesi, euro ne olur uzman yorumları sorusunu doğursa da, olumlu bir durum oluşturuyor. Vatandaşın euro yorumlarını twitter üzerinden sıkça görüyoruz. Kazandıran euro yorumları euro ne olur sorusuna yanıt arasa da, virüs sonrasında hangi ülkelerin ekonomisinin ayakta kalacağı kestirilemiyor. İşte euro yorum analizleri ise bunu ön göremediği için ve ayrıca ülkemizde sanayinin halen çalışmaya devam etmesinden dolayı, Avrupa’nın yakın süreçte ihtiyaçlarını karşılayacağı bir pozisyona gelerek düşmesi ön görülüyor.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!


CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.


Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.