Solana (SOL) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

analiz-17

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana (SOL) yorum analizimizle birlikte, SOL Coin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, Solana için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Solana yorum analizimizin detayları…

Genel kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin öncülüğünde sert düşüşler yaşıyor. Çoğu altcoin kritik destek seviyelerinin altında işlem görürken Solana da kritik destek seviyelerinin altında işlem görüyor. SOL için yeni yükselişlerin başlayabilmesi için aşılması gereken önemli seviyelerin nereler olduğunu teknik ve fiyat yorum analizi ile inceleyelim.

Solana Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

Solana-01.06-01

Solana yorum analizi ile birlikte SOL coinin kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, SOL fiyatının son 10 gün içerisinde %30’a yakın bir düşüş yaşadığı gözlemleniyor. Altcoin için ayıların satış baskısını arttırması ve lider kripto para birimi Bitcoin‘in düşüşlerine devam etmesi ile aşağı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi muhtemel olacaktır.

Solana için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 146-153 dolar direnç seviyesi olacaktır. Bu direnç seviyesi üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sergilenmesi halinde ise 167 dolar seviyelerine kadar bir yükselişin yaşanması muhtemel olacaktır. Altcoin için yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 176 dolar direnç seviyesi test edilebilir.

Ayıların satış baskısını devam ettirmesi halinde SOL‘un aşağı yönlü fiyat hareketlerini sürdürmesi muhtemel olacaktır. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 138 dolar destek seviyesi olacaktır. Bu destek seviyesinin altında istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması halinde ise 124-127 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşanabilir.

SOL Coin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

Solana-01.06-02

Solana (SOL) teknik analizimizle birlikte, Solana’nın potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 4 saatlik grafikte, SOL fiyatının 20 MA hareketli ortalamasının altında işlem gördüğü gözlemlenmektedir. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde bu hareketli ortalama üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sergilenmesi halinde yeni yükselişlerin başlaması muhtemel olacaktır.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altında aşırı satış bölgesinde bulunuyor. RSI’ın yarım çizgi altında seyretmeye devam etmesi ile altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi muhtemel olacaktır. Ek olarak MACD histogramında yarım çizginin altında kırmız sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da altcoin için momentumun negatif olduğunu göstermektedir.

Solana Destek ve Dirençler

  • Önemli Destek Seviyesi: 138 Dolar
  • Önemli Direnç Seviyesi: 167 Dolar
3.5 4 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook