Solana Analizinde Çarpıcı Detay: Yükseliş Başlıyor mu?

Solana-Teknik-Analiz

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana (SOL) Fiyatı Destek ve Direnç Seviyeleri

Solana (SOL) fiyatı Kasım 2021’de 259 dolarda yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydettikten sonra sürekli düşüş yaşadı. Günlük grafikte düşen bir trend çizgisi var. Kripto para birkaç defa bu trendin üzerine çıkıp indi. Son büyük düşüş sırasında ise 130 dolar ve 100 dolar desteklerini de kırdı.

Öyle görünüyor ki Solana fiyatı 88 dolarda yeni destek bölgesi oluşturdu. Buradan ise yükselişe geçti. İlk önce 100 dolar civarındaki düşen trend çizgisini kırdı. Bu yazı hazırlanırken 108 dolarda gün içi zirvesini kaydetti.

sol1

SOL coin yükselmeye devam edebilir. Tabii toparlanma girişimi henüz yeni başladı ve önünde bir dizi engel var. İlk direnç 120 dolar ve 130 dolar civarında. Başlıca direncin ise 150 dolarda olması beklenebilir.

İlk destek seviyesi şu an 100 dolar civarında. Son yükseliş kırılmasının yaşandığı yer. Daha altta ise son düşüşün durduğu 90– 88 dolar bölgesi var.

Özet olarak söyleyecek olursak, Solana destek ve direnç seviyeleri şöyle:

  • Destek seviyeleri: 88 dolar, 100 dolar
  • Direnç seviyeleri: 120 dolar, 130 dolar

Solana İçin Teknik İndikatörlerde Son Durum Ne?

Teknik indikatörler toparlanıyor ancak henüz tam iyileşme işareti yok. MACD yeni yeni boğa bölgesine geçse de RSI hala 40 seviyesi civarında. Ancak aşırı satış seviyesinden yükselmesi ve yönünü yukarıya çevirmesi iyi bir haber.

Solana (SOL) Nedir?

solana-fiyati-200-i-gecti138697_0

Solana Mayıs 2020’de kuruldu ve sık sık “Ethereum katili” olarak adlandırılıyor. Proof-of-stake blockchaine sahip Solana ağının en yüksek işleme kapasitesinin saniyede 50.000 işlem (TPS) olduğu iddia ediliyor.

Bu, Ethereum’un 10 ile 15 TPS olan ortalamasının çok üstünde. Bitcoin’in saniyedeki ortalama işlem kapasitesi 5 ile 7 arasında. Bu da Solana’yı merkezsiz uygulamalar (dApps) üzerinde çalışan geliştiriciler için tercih edilen bir platform haline getiriyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster