Salı, Ocak 26, 2021

SNX fiyatı Aralık ayında ikiye katlandı!

Merkezi olmayan finans türev protokolü Synthetix’in geçtiğimiz hafta yükselişte olan kendi tokenı Synthetix Network Token (SNX) 23 Aralık’ta 7,87 dolar değerine ulaştı.

SNX’in yükselişini tetikleyen en önemli faktör Coinbase’de listelenmesiydi. Coinbase, 16 Aralık’ta AAVE protokol tokenı AAVE, Bancor Network Token (BNT) ve Synthetix Network Token’ı listeleyeceğini duyurdu.

Yükselişi destekleyen diğer faktörler arasında kilitlenen toplam değerdeki hızlı artış ve 22 Aralık’taki son yazılım güncellemesiyle kullanıcı arayüzünde yapılan iyileştirmeler yer alıyor.

SNX / USDT günlük grafik (Binance). Kaynak: TradingView.com

Synthetix’in kullanıcı etkinliği neden artıyor?

Synthetix, Teminat olarak Ether gibi kripto para birimleri kullanarak yeni sentetik varlıklar oluşturan bir protokoldür. Bu, kullanıcıların DeFi türev platformlarında birçok kripto para birimi ile çeşitli varlıkları ödünç almasına veya satın almasına ve satmasına olanak tanır.

Stake etme, Protokol nakit akış mekanizmasına dayalı nispeten yüksek bir yıllık getiri sunduğundan, muhtemelen kullanıcıları çeken başka bir özelliği temsil eder. Synthetix’te alım satımdan elde edilen gelir, SNX stakerlarına belirli bir oranda dağıtılır.

Coinbase’deki listeleme nedeniyle Synthetix’e gösterilen ilgi ve platformun genel kullanıcı aktivitesindeki artış Kasım ayından bu yana yüzde 100 ralliyi tetiklemiş olabilir.

DeFi Pulse verilerine göre Synthetix, 1,2 milyar dolarlık varlıklarla DeFi sektöründe kilitli değer açısından beşinci sırada yer alıyor.

Toplam değer synthetix’te kilitli tutuldu. Kaynak: Defipulse.com

Synthetix’te kilitlenen toplam değer 3 Kasım’da sadece 421 milyon dolardı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,939.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18