Çarşamba, Kasım 25, 2020

Skype kurucusunun servetini Bitcoin ve Ether’de tuttuğu ortaya çıktı

İnternet üzerinden iletişim ve telefon görüşmelerine imkan tanıyan, dünyanın en çok kullanılan programlarından Skype’ın kurucu ortağı Jaan Tallinn’in varlıklarının çoğunu dijital para olarak tuttuğu ve yatırımlarının kripto para olarak yapıldığı ortaya çıktı.

Fortune Magazine’de yer alan habere göre, Tallinn, Skype’ın 2005 yılında 2,6 milyar dolara e-Bay’e satılmasının ardından yeni bir şirket kurmamış, ancak çoğuna yatırım yapmıştı. Bunlardan biri, Londra merkezli bir yapay zeka şirketi olan Faculty AI idi ve Tallinn, yatırım şirketi Metaplanet aracılığıyla bu şirketi destekledi. Fakülte, ödemeyi, AI’nın hisselerinin yaklaşık yüzde 9’unu satın alan Estonyalı girişimciye kripto para biriminde yaptı ve Ocak 2018’de, altcoinlerin belki de en yüksek olduğu bir zamanda Facluty 350 Ethereum’u verdi. O dönem 435 bin dolar olan bu miktar şimdi 160 bin dolara denk geliyor.

Tallinn’in Fakülte’ye desteği 2018 ile sınırlı kalmadı. Başarılı girişimci Mart 2020’de 50 BTC’lik bir katkı daha yaptı. O dönemdeki bu bağışın değeri yaklaşık 316 bin dolar iken, mevcut ralliden sonra 810 bin dolara çıktı.

Varlıklarının çoğu kripto para biriminde

Estonyalı işadamı Fortune’a, varlıklarının çoğunu kripto para birimlerinde tuttuğunu ve bu şekilde yatırım yapmanın çok daha kolay olduğunu söyledi ve “Dijital varlıkları nakite çevirip yatırım yapsaydım, o zaman vergileri ve yatırımımı ödemek zorunda kalacaktım. çok daha az olurdu.” dedim. Ancak Fakülte AI CEO’su Marc Warner, bu kripto para transferlerinin kendileri için daha zor bir durum yarattığını belirterek, “Muhasebecilerimiz dijital dünyanın hızına ayak uyduramadı. Kripto para hesaplarını saklayabilecek ve bunları düzgün bir şekilde kaydedebilecek birini bulmaları gerekiyordu. “Yavaştık çünkü bu olmadı.”

Öte yandan şirketin 2019 ve 2020 yıllarında yaklaşık 144.000 Dolar Ethereum sattığı ancak diğer kripto paraları tuttuğu belirtiliyor. coinleri. 2017’de ve 2018’in başlarında ulaştığı fiyatlardan uzak olan Ethereum’un aksine, Bitcoin artık rallisi ile o döneme yaklaşıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,877.01dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30