Şişecam (SISE) Hisse Yorum Analizi ve Tavsiyeler – (17.09.2020)

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişecam SISE hisse yorum analizine hoş geldiniz. Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

SISE; Şişecam’da birleşme işleminin 30 Eylül’de tescili hedefleniyor / sınırlı pozitif

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY6.35
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.30
Getiri Potansiyeli 15%

 Şişecam Grubu tarafından yapılan açıklamaya göre, birleşme işlemi, Şişecam sermayesinde gerçekleştirilecek olan sermaye artırımının ve diğer esas sözleşme değişikliklerinin tescili için 24 Eylül 2020 tarihinde tescil başvurularının yapılması planlanıyor. Söz konusu başvurular kapsamında, birleşme işlemi, sermaye artırımı ve diğer esas sözleşme değişikliklerinin 30 Eylül 2020 tarihinde tescil edilmesi hedefleniyor. Süreç beklentiler dahilinde ilerlemektedir; tarihlerin kesinleşmesi hissede kısa vadede olumlu yönde hareketlilik sağlayabilir.

 Anadolu Cam, Denizli Cam, Paşabahçe Cam, Soda Sanayii ve Trakya Cam’ın Şişecam bünyesinde birleşmesi işlemine ilişkin genel kurul toplantısı 28 Ağustos 2020 tarihinde yapılmış ve birleşme işlemi onaylanmıştı.

 Ayrılma hakkı kullanımı 3 Eylül 2020 tarihinde başlamış olup, 23 Eylül 2020 tarihinde sona erecektir.

 Birleşme nedeniyle 2,250 milyon TL olan sermayenin 3,064 milyon TL’ye yükseltilmesi beklenirken, ayrılma hakkı kullanım süresinin sona ermesi ile Şişecam sermayesinde yapılacak olan sermaye artırım tutarı kesinleşecek.

 Birleşme ile ortaklık yapısının sadeleştirilmesi, halka açıklık oranı ve derinliğinin artırılması, maliyet optimizasyonu hedefleniyor. Oluşacak sinerjinin etkisiyle birleşmeyi takip eden 2-3 yılın ardından başlamak üzere FAVÖK marjında 200-300 baz puan artış öngörülüyor.

 Aşağıda birleşme işlemine dair detay bilgiler yer almaktadır.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x