Ana SayfaHaberSilikon Vadisi Bankası - Bitcoin Yatırımcıları Piyasa Yatay Giderken Panik İçinde

Silikon Vadisi Bankası – Bitcoin Yatırımcıları Piyasa Yatay Giderken Panik İçinde

-

  • BTC bu yıl ilk kez negatif fonlama oranları kaydetti.
  • On-chain verileri, çoğu ticaret pozisyonundan çıkarken artan satışı gösteriyor.

Kripto para piyasası, pazartesi günü bankaların işlemlerine başlamasıyla beraber yüzleşmek zorunda olduğu belirsizliklerle boğuşurken, CryptoQuant’ın verilerine göre Bitcoin’in [BTC] fonlama oranları bu yıl başladığından beri ilk kez negatif oldu.

Bitcoin (BTC) FTX Çöküşünden Sonra Tekrar Baskı Altında!

Silikon Vadisi Bankası öyküsünün başlamasından beri, BTC piyasası olumsuz duygular tarafından vurulmuştur, CryptoQuant’ın Jay Bot’una göre.

Bu nedenle, fonlama oranları bu yıl ilk kez negatif oldu ve Kasım 2022’de FTX çökmesinde gördüğümüz seviyelere ulaştı. Fonlama oranları, tüccarların vadeli piyasalarda pozisyonlarını tutmak için ödedikleri ücretlerdir. Fonlama oranı negatife döndüğünde, tüccarlar uzun pozisyonları tutmak için kısa pozisyonlardan daha fazla ödeme yapıyor.

İlginizi Çekebilir: Son fiyat düşüşünden sonra Ripple (XRP) geri dönecek mi?

Ancak, Jay Bot şunu belirtti: “Kötü haberler kaybolursa ve Bitcoin fiyatları yükselirse, aşırı ısınmış kısa pozisyonların likidasyonuyla bir kısa sıkışma olabilir.”

Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin Ayıları Piyasada Korku Egemen Olduğunda Kontrolü Ele Alıyor

Bitcoin‘in bu hafta sonuna kadarki performansına ilişkin bir on-chain değerlendirmesi yatırımcıların pozisyonlarını terk etmesini doğruladı. Santiment’in verilerine göre, 11 Mart’ın erken işlem saatlerinde BTC’nin Yaş Tüketimi metriğinde bir artış oldu. Yatırımcıların güveni ticaret günü ilerledikçe düştü, BTC’nin fiyatı düşmeye başladı.

Bir varlığın Yaş Tüketimi metriğindeki bir artış, önceki olarak bilinmeyen tokenlerin adresler arasında çok sayıda taşındığını gösterir. Bu, uzun vadeli tutucuların davranışlarında ani ve güçlü bir değişiklik olduğunu gösteriyor. HODLers ve deneyimli tüccarlar, eylemlerinde dikkatli olmak için bilinir, bu nedenle uyku halindeki madencilerin artan etkinliği genellikle piyasa koşullarında büyük bir değişiklikle birlikte ortaya çıkar.

İlginizi Çekebilir: Shibarium Beta Sürümü Yayında! Kim Demiş Meme Tokenler Tırıvırıdır Diye?

Ayrıca, Yaş Tüketimi metriğindeki bir artışın ardından, buradaki durum gibi bir fiyat düşüşü, yerel bir zirvenin oluşumunu işaret eder, bu da genellikle fiyat düşüşü döneminin başlangıcını işaret eder.

Kaynak: Santiment

Ayrıca, 11 Mart’ta BTC’nin fiyatı düştüğünde, Santiment’in verilerine göre, Exchange Inflow’u artmaya başladı. Genel olarak, bilinen borsa cüzdanlarına taşınan coinlerin sayısının yerel bir zirve öncesinde artması, geniş çaplı bir satışın göstergesi olabilir.

Bazen, bu satış çok ani ve önemli olabilir ve boğaların yönetmesi için çok fazla olabilir. Ancak, bu BTC’nin durumunda herhangi bir şey olmayan bir şeydi.

Kaynak: Santiment

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler