Diğer
  Ana SayfaHaberSignature Bank Şubeleri Yeniden Açılıyor, Ancak Kripto Müşterileri Atlanıyor!

  Signature Bank Şubeleri Yeniden Açılıyor, Ancak Kripto Müşterileri Atlanıyor!

  -

  • Çöken kredi veren Signature Bank müşterilerinin hesaplarını kapatmak için 5 Nisan’a kadar süreleri olduğu doğrulandı.
  • Kripto hesapları, bu ayın başlarında Flagstar Bank ile yapılan bir kurtarma anlaşması kapsamında değildi.
  • FDIC, Signature Bank’tan 4 milyar dolarlık varlıklarını ve yaklaşık 60 milyar dolarlık kredilerini tutmaya devam edeceği bildiriliyor.

  Kripto para birimi tutan ve kredi veren Signature Bank, müşterilerine ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından hesaplarını kapatmak ve fonlarını transfer etmek için 5 Nisan’a kadar süreleri olduğu konusunda bilgilendirildi.

  Signature Bank’in Flagstar Bank ile yaptığı kurtarma anlaşması, bu ayın başlarında yapılan kripto hesaplarını kapsamadı.

  Kripto Para Anlaşmasının Parçası Değil

  19 Mart’ta yapılan anlaşma sonrasında, 40 Signature Bank şubesi Flagstar’ın mülkü olarak yeniden açıldı. Flagstar Bank, 12,9 milyar dolarlık borç ve 38,4 milyar dolarlık varlığı 2,7 milyar dolarlık bir indirimle satın aldı.

  CoinOtag daha önce, anlaşmanın Signature Bank’in kripto para birimi ile ilgili işlemlerinden yapılan 4 milyar dolarlık mevduatları kapsamadığını belirlemişti. Web3 firmalarının mevduatlarıyla birlikte, anlaşma ayrıca Signature Bank’in ödeme ağı Signet’i de hariç tuttu.

  FDIC sözcüsü, “Müşterileri 5 Nisan’dan önce taşımaları için teşvik ettiğimiz mevduatlar bunlar. O güne kadar taşımazlarsa, kayıtlı adrese çek göndereceğiz” dedi.

  Raporlara göre, FDIC, Signature Bank’tan 4 milyar dolarlık varlıklarını ve yaklaşık 60 milyar dolarlık kredilerini tutmaya devam edecek.

  Bankaların Kripto Para Birimlerine Karşı Tutumu ve Belirsiz Kurallar

  Signature Bank, kripto para birimleri alanını ortadan kaldırmada yalnız değil. İlk Vatandaşlar tarafından yapılan Silicon Valley Bank’ın satın alma anlaşması, kripto para birimlerini ve dijital varlıklarla desteklenen kredileri satın alma anlaşmasından hariç tuttu.

  Signature Bank’in yönetim kurulu üyesi olan eski ABD temsilcisi Barney Frank, bunun nedeninin ne olabileceğini Financial Times’a açıkladı. Bankaların, kripto para birimlerine yönelik düzenleyici düşmanlığın artmasına tepki gösterdiğini söyledi. Bu, geçen Kasım ayında dijital borsa FTX’in çökmesinin ardından gerçekleşti.

  Öte yandan, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, düzenleyicilerin kripto para birimleri yerine yapay zeka kurallarını tartışmasını istiyor. Şirketin dördüncü çeyrek çağrısında şunları söyledi:

  “A.I. hakkında düşündüğümde, kripto para birimi düzenlemesi hakkında bu kadar çok konuştuğumuzu ve hiçbir şey hakkında A.I. düzenlemesi konuşmadığımız beni şok ediyor. Yani, hükümetin tamamen ters olduğunu düşünüyorum.”

  Bununla birlikte, New York Eyalet Finansal Hizmetler Departmanı’na göre, Signature Bank’in kapanışı kripto para birimlerinden kaynaklanmadı. Devlet düzenleyicilerine göre, bankanın yöneticileri güvenilir ve tutarlı bilgi sağlamadı. Bu nedenle, seçim şeffaflık eksikliğine dayanarak kripto para birimlerinden kaynaklanmadı.

  Katie Haun, Haun Ventures’in kurucusu ve Coinbase yönetim kurulu üyesi olan bir kişi, Amerikan finansal düzenleyicilerinin kripto para birimi endüstrisini kasıtlı olarak baskıladığını tartıştığı son bir yazısında, Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature bank son dönemde yüksek profilli çöküşlerdi.

  Bununla birlikte, Bankacılık Denetleme Komitesi Başkanı Pablo Hernández de Cos, bankaların kripto para birimi tutma limitlerini sınırlamak için belirlenen uluslararası standartların piyasaya bağlı olarak revize edilebileceğini düşünüyor. Ancak, Signature Bank gibi kurtarılan varlıkların gelecekte kripto para birimi müşterilerine farklı davranıp davranmayacağı görülmeye devam ediyor. Yeni sermaye düzenlemeleri, Başkan Pablo Hernández de Cos’a göre 2025’in başında yürürlüğe girebilir.

  Reddiyet

  CoinOtag, hikayede yer alan şirket veya kişiye resmi bir açıklama almak için başvuruda bulundu, ancak henüz yanıt almadı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler