Salı, Mart 2, 2021

Signal uygulamasına bir kripto ödeme seçeneğinin ekleneceği iddiası!

Gizlilik tabanlı anlık mesajlaşma uygulaması Signal’in bir kripto para birimi ödeme hizmeti geliştirdiği iddia edildi.

Teknoloji haber bülteni hizmeti Platformer’ın kurucusu Casey Newton tarafından bildirildiği üzere, Signal uygulamasına kripto ödeme entegrasyonu planlanıyor.

Sinyaller; Binance destekli ve Stellar tabanlı gizlilik tabanlı bir kripto para birimi platformu olan MobileCoin’de pilot test yürüttüğü iddia edildi. Signal CEO’su Moxie Marlinspike, MobileCoin projesinde danışman olarak hareket ederek testin mesajlaşma uygulamasına böyle bir ekleme yapılması fikrini güçlendiriyor.

Platformcu ayrıca Marlinspike’ın bu spekülasyonları görmezden geldiğini ve testleri “tasarım çalışmaları” olarak nitelendirdiğini söyledi. Marlinspike’ın şu sözleri paylaşıldı:

“Signal’e bir ödeme sistemi koymaya karar verseydik, bunu nasıl yaptığımız konusunda gerçekten dikkatlice düşünmeye çalışırdık. Tamamen varsayımlara gitmek zor.”

Bununla birlikte, Newton’a göre, eski Signal çalışanları, şirketin MobileCoin’i mesajlaşma platformuna entegre etmek için gereken protokolleri aktif olarak takip ettiğini söylüyor. Ocak ayının başlarında MobileCoin, Signal ile ilişkisini açıkça duyurdu:

Açık olmak gerekirse MobileCoin, Signal değil. Biz onların çalışmalarının hayranıyız ama onlar değiliz. Moxie bize tavsiyede bulunuyor ancak Signal son derece bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş. Yaptığımız teknolojiyi kullanmalarını isterdik ama seçim onların.

– MobileCoin (@mobilecoin) 

İddialar doğruysa, Signal uygulaması kripto para birimine ve dijital ödeme arenasına giren en yeni mesajlaşma hizmeti olacaktır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,675.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19