Sıcak Gelişme: ABD’deki Bankalardan Kripto Para Alınabilecek!

Bitcoin (BTC) 4
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’deki banka müşterileri, bu yıl itibarıyla doğrudan banka hesaplarını kullanarak kripto para alıp-satmaya ve tutmaya başlayabilecekler.

Kripto saklama firması NYDIG’e göre, ilk kez bazı ABD bankalarının müşterileri yakında mevcut hesapları üzerinden bitcoin satın alabilecek, tutabilecek ve satabilecek.

New York merkezli varlık yöneticisi Stone Ridge’in 10 milyar dolarlık bir yan kuruluşu olan şirket, ABD bankalarının önümüzdeki aylarda Bitcoin sunmasını sağlamak için fintech devi Fidelity National Information Services (FIS) ile ortaklık kurdu.

NYDIG’in banka çözümleri başkanı Patrick Sells’e göre, programa yüzlerce banka zaten kayıtlı. Firma, en büyük ABD bankalarından bazılarıyla görüşmelerde bulunurken, katılmayı kabul eden kredi verenlerin çoğu, daha küçük kurumlardır.

Sells, “Yaptığımız şey, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin mevcut banka ilişkileri yoluyla bitcoin satın alabilmelerini kolaylaştırmak” dedi. “Banka işlerim için mobil uygulamayı kullanıyorsam, kripto para alım satımı da yapabilirim.”

FIS dijital bankacılık başkanı Rob Lee’ye göre, yüzlerce küçük banka imzaladıkça, JPMorgan Chase ve Bank of America gibi devler, bireysel bankacılık müşterilerine kripto teklif etme baskısıyla karşılaşabilir.

NYDIG Başkanı Yan Zhao, “Çoğu insan kurumsal yatırımcıların yatırım yapabileceği şeylere yatırım yapamaz” dedi. “Bankanız aracılığıyla 1 $ gibi düşük bir fiyata satın alınabilen bitcoin ile, artık herhangi bir miktarda herkesin sahip olabileceği çekici bir varlığa sahipsiniz. Bunun ekonomik güçlendirme için çok önemli olduğunu düşünüyoruz.”

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!