Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi: Olası Senaryolar Neler?

Kripto para piyasasında yakından takip edilen köpek temalı meme coin’lerden bir tanesi olan Shiba Inu, geçtiğimiz yıl Ekim ayında ATH’sine ulaşmasından bu yana bir düşüş trendi yaşıyordu.
shiba-inu-og-logo

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

SHIB Günlük Fiyat Analizi

SHIB

Shiba Inu, aşağı doğru alçalan paralel kanal içerisinde işlem görmekte. Yaşanılan hareket sonucu SHIB 0,033 dolar seviyesine yakın bir seviyede bulunan likidite aralığının altına düştü.

Alıcıların 0,02195 dolar ile 0,02013 dolar bandını savunmaya yönelik geçmişteki eğilimleri ışığında, SHIB boğaları uzun vadeli bir düşüş trendine geri dönmeden önce 20 Günlük EMA seviyesini yeniden test etmek istiyor gibi.

Bu yazının yazıldığı sırada SHIB 0,022 dolardan işlem görüyor.

Yaşanılan düşüş hareketleri sırasında, SHIB fiyatı için çok önemli olan Kontrol Noktasını (POC) 0,033 dolar destek seviyesine tutunmayı başaramadı. Ayrıca EMA 200 seviyesinin de altına düştü. Ek olarak, bu seviye %23,6 Fibonacci seviyesinde bulunan direnç ile aynı zamana denk geldi.

Boğalar, dört aydan fazla bir süredir 0,02 seviyesini major destek olarak korumakta.

Sonuç olarak, boğalar satış baskısı ve düşük fiyatları reddetmeye başlarken fiyat sıkı bir oluşuma girdi. Böylece, 3 – 9 Şubat tarihleri arasında %70’in üzerinde kazanç gördü ve %23.6 seviyesi güçlü kalırken düşen trend kanalından çıkmayı başardı.

Geçen ay boyunca, SHIB günlük grafiğinde düşen bir kama oluşturdu. Ancak, 20 EMA seviyesi düştüğünde, 200 EMA’nın (sarı çizgi) altına düştü.

Uzun vadede bakıldığında, eğer tarih tekrarlanırsa, boğalar 0.02 – 0.021 aralığını sağlam tutmaya muhtemelen istekli olacaktır. Destek altı %5 stoplu olacak şekilde alım denenebilir. Böyle bir durumda, toparlanma göstermesi halinde SHIB, 0.024 direnç seviyesini test etmek isteyecektir.

Shiba Inu, 0.024 direncinin üzerinde dört saatlik bir mum kapanışı yapması halinde 0.028 dolar seviyesine (Fib 0.5) iğne atmayı deneyebilecektir.

Ayrıca, yatırımcılar 50 EMA seviyesi ile 200 EMA arasındaki alçalan boşluğu yakından izlemelidir. Düşüşün yoğun olduğu bir oluşum (kesişme/hareketin tersine dönmesi) halinde, SHIB büyük bir satış baskısıyla karşılaşabilir.

SHIB İçin Olası Beklenen Fiyat Seviyeleri

SHIB-14..03-1

Düşüş eğilimi gösteren RSI, 43-45 direnç aralığının üzerinde bir kapanış mumu bulmaya çalıştı. İlginç bir şekilde, fiyat hareketi son üç hafta içinde daha düşük fiyatları hedeflemeye devam ederken, RSI 39 desteğini sağlam tuttu. Bu durum da yükseliş eğilimini beraberinde getirdi.

Sonuç olarak teknik göstergeler, 20 EMA ile 50 EMA seviyelerine doğru kısa vadeli bir canlanma gerçekleşebileceğini gösterdi. Öte yandan, Shiba Inu uzun vadeli düşüş trendine de geri dönebilir. Satış baskısının yoğun olması halinde talep bölgesi olan 0.018 0.020 seviyelerini denemesi muhtemeldir.

Meme coin, Bitcoin ile 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle genel piyasa duyarlılığı ile piyasa lideri olan Bitcoin’in hareketlerini iyi izlemek, kârlı bir hamle yapabilmek için gerekli olacaktır.

Memecoin İçin Göstergeler Ne Söylüyor?

SHIB-14.03

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster